Відомий політичний експерт Михайло Подоляк на своїй сторінці в Фейсбуці поіронізував над Петром Порошенком, який розповідав про отримання китайських протоколів лікування.

“Солодкий Петро Олексійович наполегливо продовжує грати в героя билин, у якій всі у світі шлють листи і плюшки, та досі вважають його володарем України.

Ох, вже ці специфічні хвороби величі. На цей раз такий собі чоловік на ім’я «ЦК Комуністична партії Китаю» особисто надіслав йому … протоколи лікування вірусної інфекції. Особисто. Тільки йому. Щоб врятувати країну. Залишу за дужкою банальне, бо Китай працює тільки з урядами.

Але поки Порошенко продовжує ліпити горбатого і розповідати свої традиційні казки, чинний президент Зеленський робить, безсумнівно, найсильніший дипломатичний хід. Який цілком може зіграти вкрай позитивну роль зовсім скоро (відправка українських медиків в Італію)…, – пише Подоляк.

На його думку, це шанс для медиків отримати реальний досвід в “бойових умовах” у країні, де спостерігається катастрофічний спалах віруса.

Ось де справжні медичні протоколи, а також тактики лікування та інше. Також Подоляк закликав президента не реагувати на критику щодо того, що “своїх лікарів немає”. Він вважає, що той досвід, який медики отримають в країні з реальною пандемією, може допомогти в разі різкого спалаху спалаху в Україні, де поки ситуація відносно спокійна.

Хід Зеленського з відправкою медичної допомоги в Італію, Подоляк назвав прикладом реальної дипломатії, а не казок про “протоколах тільки для себе”.

“Зрозуміло, відправка лікарів в Італію це не погано. Це вкрай важливий і сильний вчинок, який на зовнішньому ринку – дуже, до речі нервовому зараз і який проходить свою переоцінку цінностей і суті партнерських відносин – категорично грає в нашу користь. Ми опинилися серед вкрай малого числа суб’єктів міжнародного права … з великим серцем. Який готовий піти не допомогу у фазу гострої кризи. Який не замикається тільки на собі. Це яскравий гуманістичний акт з хорошими репутаційними перспективами. Особливо на тлі приголомшливої ​​інертності і байдужості європейських грандів, – висловив свою думку експерт.

Додамо, що Прес-секретар президента України Юлія Мендель відреагувала на гучну заяву Зеленського, який напередодні підписав указ, що передбачає відправку українських медиків до Італії.

Відтак, за її словами, медикам нічого боятися, адже їм буде запропонована гідна зарплатня, а також гарний захист від інфекції.

“Україна забезпечить оплату та захист лікарям, а італійська сторона – проживання та харчування. Лікарі матимуть найкращий захист, усі спецзасоби: найнадійніші захисні костюми, окуляри, достатньо рукавичок, маски. Це взаємна допомога, адже Італія теж надасть свою допомогу. Ми координуємося щодо цього”, – написала вона.

Водночас помічниця Зеленського додала, що окрім медиків, до Італії відправлять партію спирту, який також має стати “зброєю” проти віруса.

“Вже наступного тижня до Італії планується поставка медичного спирту, обсяг якої визначатиметься з урахуванням потреб внутрішнього українського ринку”, – підкреслила вона.