Народне свято Окликання предків щороку відзначають усі православні християни 3 травня 2018 року (дата за старим стилем – 20 квітня), передає Корупція.Інфо

Народна легенда стверджує, що у цей день наші померлі предки, скучивши за земним життям, можуть відвідати світ живих. Між світами стирається грань. Але одна все ж залишається: щоб покійний родич зміг знову відвідати землю, його душу треба кликати і запрошувати. Так вона отримає можливість знову погостювати з вами.

Популярне:"Прийде новий президент – реформатор, який буде…": Пророцтво Афонських старців про Україну. Дещо вже збулося!

Заборони на свято

Прийнято, що найстарші в сім'ї жінки повинні прийти на цвинтар і плакати, кликати душі померлих, скаржачись на те, як скучили за ними.

Цей обряд вважається ключем, який відчиняє двері у потойбічний світ. Якщо «тихе місто» далеко – можна кликати померлих з хатнього порога. Для гостей з «царства небесного» готують рясний стіл, на якому повинні бути присутні гарячі страви і кисіль.

Кажуть, що в цей день вас можуть відвідати відразу кілька родів далеких предків. Тому для найстаршого на видному і почесному місці за столом ставлять додатковий стілець.

Страви важливо готувати багато і поситніше. Це говорить про те, що сім'я не терпить потреби ні в чому. І предкам можна про вас не турбуватися. Повинна починатися поминальна трапеза з трьох ложок киселя. Щоб провести душу, як дорогого гостя, потрібно вийти на поріг. Вважається, що опівночі, коли подує ніжний вітерець, душа покине цей світ.

Ловити рибу в цей день вважалося великим гріхом. Можливо, це пов'язували з періодом нересту, коли риба метає ікру. По молодняку мальків селяни судили про посівній. Якщо мальки розійдуться швидко, то можна сіяти раніше, а якщо ще довго будуть перебувати разом з посівною можна почекати.

Прикмети і приказки свята

Блискавка 3 травня обіцяє ясну погоду. Маргаритки, що склонилися до землі обіцяють дощі і негоду. Не можна сваритися, інакше засмутяться душі родичів. Якщо 3 травня розірвати шлюб – три роки потім ходити в холостяках. Народжені в цей день знаходяться під заступництвом предків.