Один із перших окупантів України Ігор Стрєлков (Гіркін) виставив на продаж медаль, яку він отримав за незаконне захоплення Росією Криму у 2014 році. 

Стартова ціна нагороди становить 1 мільйон рублів (за останнім курсом від НБУ, близько 400 тисяч гривень).

Відповідний лот під номером 382 з’явився на сайті аукціонної фірми "Монети та медалі". 

В його описі мовиться, що медаль діаметром у 51,2 міліметри виготовлено з золота 750 проби.

"Збереженість – відмінна, медаль вкладено в оригінальну коробку з полірованого дерева. Цікавий і дуже рідкісний артефакт новітньої історії. Медаль є недержавною нагородою Благодійного фонду святителя Василя Великого, її вручали особам, які зробили найбільший особистий внесок у "повернення" Криму до Росії. Представлений екземпляр медалі було присуджено Ігорю Стрєлкову – державному, військовому та політичному діячу, публіцисту та письменнику", – переконують організатори аукціону.

Нагорода має порядковий номер 4, кому належать перші три – невідомо. На її аверсі зображено чинного російського президента Володимира Путіна в образі римського імператора, а на реверсі – карту Криму.

У ЗМІ поширюють коментар Стрєлкова-Гіркіна, в якому той підтвердив факт вручення цієї медалі. 

Її він отримав навесні 2014 року – до початку подій на Донбасі. Продаж нагороди він пояснює матеріальними проблемами та тим, що не відчуває до неї пієтету, оскільки вона – не державна та не бойова. 

Водночас, за його словами, зображеного на ній Путіна він "відверто зневажає". Наразі журналістам не вдалося підтвердити справжність цього коментаря.

Додамо, що  окупант 25 грудня провів одиночний пікет біля будівлі Міністерства закордонних справ Росії проти передачі південних Курильських островів Японії.

Він простояв у держбудівлі приблизно годину з плакатом "Здача Південних Курил = держзрада".

У мережі зазначили, що перехожим росіянам не було й справи до того, кто пікетував, і всі проходили повз.

"Не до Донбасу вже, і не до Стрєлкова, і не до монархічних ідей, і не смішіть мене показною відсутністю поліцейщини, завтра вийде хто з написом "Путін зрадник Медведєва" або "Даєш мене в президенти", першого в кутузку, другого в психушку. Безлика байдужа країна", – написали в мережі.