Володимир Путін не має наміру зупинятися на Криму, а його наступна мета – українське місто-мільйонник.

Таку думку озвучив екс-командувач Сухопутними військами США в Європі Бен Ходжес.

За його словами, ситуація з захопленням Криму дає сигнал всьому світу про агресивні наміри РФ, але Володимир Путін не зупиниться на цьому.

"Дуже небезпечна мілітаризація Криму Росією, тому що, по-перше, показує, що вони не мають наміру повертати Крим Україні. Фактично вони говорять решті світу: "Нас не хвилює міжнародне право, не хвилює, що ви говорите" . Тому треба уважно дивитися і уважно слухати, і зрозуміти, що робить Росія", – пояснив експерт.

Ходжес переконаний, що на півострові Росія не зупиниться.

"По-друге, те, що вони атакували три українські військові кораблі і захопили моряків, показує, що вони захочуть знову використовувати силу, якщо хтось буде перебувати в цих водах (які не є російськими територіальними водами). Якщо вони вважатимуть, що Захід нічого не зробить, тоді, думаю, є реальна небезпека, що вони будуть сильніше тиснути на Одесу і потім – в напрямку Румунії", – підкреслив він.

Також він  зазначив, що у разі загрози застосування Росією ядерної зброї США захищатимуть Україну.

"Росіяни здатні доправити ядерну зброю в багато точок. Ключовим є те, що Захід має бути консолідованим і домагатися в міжнародному суді і кожній міжнародній організації покарання для Росії за її поведінку. Поки країни намагатимуться уникнути конфронтації з Росією, вона, як це засвідчує історія, продовжить використовувати силу", — розповів військовий.

Ходжес наголосив, що в разі можливого застосування ядерної зброї США стануть на захист своїх союзників.

"Ми будемо захищати всіх наших союзників і ми також вкрай зацікавлені в безпеці та стабільності Чорноморського регіону, включаючи наших партнерів Україну, Молдову та Грузію. Доказом цього є збільшення морської активності і ротаційної присутності у Східній Європі, а також інвестицій для підтримки з боку Конгресу", — резюмував генерал.

Окрім цього, Бен Ходжес заявив, що після завершення президентських виборів в Україні, незалежно від їх результатів, Росія повинна буде відпустити українських моряків і повернути окупований Крим.

«Не знаю, чи варто очікувати якихось конкретних дій після виборів. Сподіваюся, незалежно від результатів двох турів відбудуться три речі. По-перше, Росія проявить повагу до свободи українських виборців. По-друге, негайно звільнить 24 українських моряків, які перебувають у в'язниці в Москві, і поверне три незаконно захоплених корабля. І по-третє, Росія, як закликає решту світу, поверне Україні Крим », – зазначив експерт.