В акваторію Чорного моря для посилення безпеки увійшов ракетний есмінець Військово-морських сил США USS Ross.

Про це  повідомляє один із керівників проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко у себе на Facebook.

"Ну які ж вибори президента України без надійної страховки з боку 6 флоту США у Чорному морі та його 90 ракет "Томагавк", – написав Клименко.

Один з чотирьох ескадрених міноносців КРЗ типу "Арлі Берк" здійснив прохід на північ через Чорноморські протоки і ввійшов в Чорне море. Це його перше розгортання у Чорному морі у 2019 році,- йдеться у повідомленні.

Корабель пробуде у Чорному морі включно до 28 квітня.

Також зазначається, що коли есмінець проходив повз Стамбул, його супроводжували два судна берегової охорони Туреччини.

Як відомо, есмінець USS Ross оснащений бойовою інформаційно-керуючою системою, пусковими установками з крилатими ракетами Томагавк, зенітними ракетами або протичовновими ракети, а також різним кулеметно-гарматним озброєнням. 

Корабель може взяти на борт один вертоліт Sikorsky SH-60.

Загалом, це вже четвертий американський військовий корабель, який зайшов в акваторію Чорного моря з початку 2019 року. А для есмінця USS Ross це вже восьме патрулювання в цій зоні відповідальності. 

Додамо, що напередодні першого туру виборів президента України у Чорне море зайшли 3 кораблі НАТО. Першим через Босфор проходив корабель ВМС Нідерландів, за ним – корабель ВМС Іспанії, останнім перехід здійснив корабель ВМС Канади.

Відзначимо, що сили країни-агресора одразу забили на сполох та згідно інформації російських ЗМІ,  кораблі РФ вели супровід американського есмінця.

«Безпосередній контроль за діями американського військового корабля здійснює патрульний корабель «Василь Биков» і розвідувальний корабель «Іван Хурс» Чорноморського флоту», –  йдеться у повідомленні ЗМІ.

Додамо, що раніше головний редактор інформаційного агентства Black Sea News Андрій Клименко повідомив, що під час проведення виборів президента України і підведення підсумків голосування, в Чорному морі будуть знаходитися кораблі 2-лї Постійної Середземноморської військово-морської групи НАТО SNMG2.