Російські терористи продовжують вчиняти воєнні злочини та бешкет на захоплених територіях України.

У перші три дні війни окупанти захопили два райони регіону – Мелітопольський та Бердянський, а також переважну частину Василівського і Пологівського районів. Про це зазначив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух у “Радіо НВ”.

Там йдуть бойові дії, є території в окупації – Енергодар чи Пологи, Токмак, Бердянськ, Мелітополь. Зрозуміло, що ситуація різна на різних територіях, але загалом викрадають людей, постійний тиск, намагання захопити управління цими територіями відбувається постійно, – заявив він.

Голова Запорізької області розповів, що з окупованих населених пунктів виїхало 85−90% населення. Залишилися ті, у кого не було можливості виїхати.

Так звана “ДНР” одне придумує, самопроголошені лідери — щось інше. Там системної політики немає, а є одне — ускладнити людям життя, всіма силами намагатися витіснити проукраїнське населення. А через те, що у нас абсолютна більшість громадян проукраїнські, всіх же не витісниш. І також орда, яка там займається окупаційною роботою, просто грабує. Грабують усе, виставляючи з квартири повністю. Грабують зерно, майно підприємців. Навіть пересування за гроші: виставляють на блокпостах таксу за пропуск, – додав Старух.

На запитання, що відбувається в окупованих районах, Стартух відповів, що найскладніше там, де ведуться бойові дії, — там людям найважче. Там порушені всі умови життя, безпосередня загроза, але органи місцевого самоврядування в обмеженому форматі працюють на цих територіях, намагаються розв’язувати проблеми, які виникають. Щодо дій окупанта, то вони терористичні, спрямовані на пограбування людей, вбивства, насилля, обмеження свобод і прав наших громадян.

Зазначимо, що радник глави Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що війна не зупиниться по лінії розмежування, оскільки окуповані регіони не хочуть жити в «руському мірі», але наразі лише Запорізька область на 60% Україною не контролюється.

Нагадаємо, колаборанти анонсували “референдум” про приєднання Запорізької області до Росії. Про це заявив так званий “представник адміністрації регіону”, колаборант Володимир Рогов, повідомляє російське державне пропагандистське агентство “РИА Новости”.

Референдум у Запорізькій області щодо входження до складу РФ відбудеться цього року, підготовку до нього розпочато та триватиме кілька місяців” – йдеться в повідомленні.

Раніше він також заявляв, що ніби-то в Запорізькій області приєднання регіону до Росії хочуть близько 80% жителів.