Час точно грає не на користь росії, яка щоденно зазнає на полі бою непоправних втрат і просто потерпає від масштабних санкцій Заходу, запроваджених за агресію щодо України.

З таким переконанням виступив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван у спілкуванні з журналістами під час перельоту до Південної Кореї в межах турне глави Білого дому до Азії.

Відповідаючи на запитання про те, чи не буде час на боці росії, якщо вона захоче залишити напівзамороженим конфлікт на сході України, дестабілізуючи державу, Салліван сказав:

«Є щось трагічне в логіці, що час (може бути – ред.) на боці країни, яка щодня втрачає так багато молодих людей, як росія зараз, де страждає народ, а економіка країни перебуває під тягарем санкцій. Гадаю, в цьому є певний цинізм. Моя думка така: час не на їхньому боці лише через величезну ціну, яка вона (рф – ред.) платить як у плані людських втрат, так і в економічному».

За словами радника глави Білого дому, путін робив ставку на розкол єдності Заходу.

«Я думаю, що він був здивований ясністю та рішучістю відповіді вільного світу (на агресію рф проти України – ред.). І одна річ, яку зазначає кожен лідер, з яким спілкується Джо Байден, – це те, що ми готові до того, що це триватиме довго», – сказав він.

Водночас Салліван зауважив, що у США припускають, що ця війна може тривати впродовж кількох місяців.

«І це дуже добре розуміють наші союзники та партнери — як у Європі, так і союзники, яких ми побачимо зараз — Республіка Корея та Японія. Насправді, Республіка Корея та Японія активізували свої зусилля, щоб підтримати наші», – наголосив Салліван.

Він також підкреслив та висловив сподівання, що під час зустрічей із лідерами азійських країн упродовж наступних трьох днів Байден отримає підтвердження того, що “ми віддані цьому стільки, скільки буде потрібно”.

“Тому ми вважаємо, що … єдність на тлі цієї агресії є тривалою цінністю”, – заявив Салліван.