Російські війська зміцнюють свої сили на острові Зміїний заради контролю над морськими шляхами у північно-західній частині Чорного моря і підготували до застосування ракетні комплекси С-400.

Про це повідомляє у Телеграмі речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

«Ніч проти 24 травня в Одесі пройшла без обстрілів, однак загроза ворожих ракетних ударів з акваторії Чорного моря по території регіону висока. Втім, Сили оборони півдня України надійно виконують поставлені бойові завдання», – зазначив Братчук.

Речник ОВА також підкреслив, що продовжує маневрування в Чорному морі корабельне угруповання рф, в тому числі десантні та кораблі-носії крилатих ракет, що «загрожує завданням ударів не лише Одещині, а й іншим областям України».

За його словами, мета ворога незмінна – подальша блокада портів Великої Одеси, посилення контролю над морськими торговельними шляхами в Чорному морі шляхом облаштування сил ППО на острові Зміїний та комплексів С-400 на північно-західному узбережжі тимчасово окупованого Криму.

«Ой, не будіть Змієбаївку, ординці! Війна триває, разом до перемоги!» – додав Братчук.

Росія тримає у Чорному морі групу військових кораблів, які оснащені крилатими ракетами. Саме з них і завдають ракетних ударів по території України. Але як вже було доказано, самі кораблі є теж ціллю. 

Раніше в районі острова Зміїний підрозділи ЗСУ потопили ударами ракет «Нептун» флагман чф «Москва»; знищено атаками «Байрактарів» десантний катер типу «Серна» із ЗРК «Тор», два десантно-штурмові катери типу «Раптор», а ще один «Раптор» суттєво ушкоджено. Крім того, ударами з «Байрактарів» по острову Зміїний ЗСУ знищили ворожий командний пункт.