Комбат 98 батальйону ТрО “Азов” Родіон Кудряшов розповів, що на лінії зіткнення відбуваються артилерійські дуелі

Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.

“У секторі фіксуються понад 100 обстрілів на добу. Противник хаотично веде вогонь, застосовуючи купу боєприпасів. Наші влучні артилеристи відмінно роблять свою справу. ЗСУ працюють виважено, мають певні успіхи та намагаються рухатися вперед – це ще невеликі тактичні перемоги, але це оперативні кроки, які змушують війська РФ відступати”, – підкреслив Кудряшов.

Цікаво, що членів путінської партії “Єдина Росія” відправили на тимчасово окуповані території України з метою підготовки так званих референдумів щодо анексії ,але у їхні плани мають намір втрутитись ЗСУ.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначають експерти Інституту, вони не може належно оцінити, яка зі сторін несе відповідальність за знищення українських військовополонених в окупованій Оленівці, проте припускають, що наявні докази “підтверджують твердження України більше, ніж росіян”.

“На даний момент ISW не може впевнено оцінити характер події або відповідальність за неї. Ми оновимо нашу оцінку, коли буде доступна додаткова інформація”, – зазначають експерти інституту.

Варто зазначити, Кремлю завадить провести “референдум” в українському Херсоні контрнаступ ЗСУ. Про це розповів російський блогер, затятий критик Кремля Марк Фейгін.

Він упевнений, що влада РФ мала план з анексії Херсонщини, але все пішло не за планом. Сьогодні проведення “референдуму” неможливо.

“Він (план – ред.) виходив з кількох припущень, у тому числі, що контрнаступу ЗСУ та деокупації не буде, або воно не станеться раніше, ніж цей “референдум”… З того, що відбувається на фронті, (.. .) схоже, у серпні буде кульмінаційний момент. Путін може хоч президентом Місяця себе оголосити, але це не скасує факту початку активної фази деокупації Херсону та взагалі всього правого берега Дніпра саме у цей період. Насправді ця спроба схожа на гарячкову”, – розповів він.

Уточнивши, що зараз головне завдання Кремля – це загальмувати контрнаступ ЗСУ на Півдні. Для цього влада РФ вдається, зокрема, до дипломатії, намагаючись переконати Захід натиснути на Київ і встановити перемир’я на фронті.

“Москва усвідомлює, що за наявності тих озброєнь, постачання яких Україні не припиняються, їй буде дуже проблематично утримувати це все… Для них настають часи не найсприятливіші”, – пояснив Фейгін.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що На Херсонському напрямку підрозділи Збройних Сил продовжують активно просуватися на лінії фронту та звільняти наші території від російських загарбників.

Про це заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у ході розмови з американським колегою, генералом Марком Міллі.

За словами Залужного, наразі противник продовжує зосереджувати свої основні зусилля на півночі Луганської та Донецької областей, намагаючись посунути позиції ЗСУ, але українські воїни мужньо відбивають масовані атаки ворога.

Коментуючи ситуацію на південному напрямку фронту Головнокомандувач проінформував колегу що Сили оборони продовжують звільняти населені пункти від росіян. Зауважимо, що зараз не оголошують, які населені пункти вже вдалось звільнити нашим військовим.

Крім того, під час розмови американський генерал Марк Міллі відзначив ефективність роботи українських ракетно-артилерійських систем, зокрема застосування М142 HIMARS.

Ми обговорили темпи та обсяги поставок міжнародної технічної допомоги. Я підкреслив, що українська сторона чітко усвідомлює відповідальність за кожну одиницю озброєння і не допустить його потрапляння до рук терористів – наголосив головнокомандувач.