Російські війська 28 червня здійснили атаку до адміністративної межі Луганської та Донецької областей, але змушені були відступити.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Зараз російська армія продовжує наступ за напрямком Вовчоярівка – Верхньокамʼянка, намагаючись оточити Лисичанськ. Обстріляні Золотарівка, Вовчоярівка та Лисичанськ.

Вчора ворог також атакував у бік Спірного, що на самій адмінмежі Луганщини та Донеччини і поблизу Верхньокам’янки, але вимушений був відійти”, – зазначив Гайдай.

Гайдай додав, що “ситуація в Лисичанську наразі нагадує те, що відбувалося в Сєвєродонецьку трохи більше місяця тому, на початку штурму міста, коли починають займатися будинок за будинком”.

У ранковому ефірі голова ОВА також повідомив, що у Лисичанської громади дуже важка ситуація, бо “всюди йдуть бої, всюди ворог намагається прорвати лінію оборони наших захисників – враховуючи те, що їм це не вдається, вони все обстрілюють постійно”.

За словами Гайдая, росіяни ведуть обстріли з усього наявного озброєння і стирають з обличчя землі населены пункти, захоплюючи територію.

На Лисичанськ кинули “майже дві батальйонно-тактичних групи тільки важкої техніки”, але українські бійці тримають лінію оборони та завдають втрат ворогу, додав він.

Юлія Латиніна сказала, від чого залежить тривалість війни України з Росією.

Російська опозиціонерка та журналістка Юлія Латиніна у розмові зі своєю українською колегою Наталією Влащенко не стала даремно обнадіювати українців швидким завершенням війни.

На її думку, тривалість бойових дій прямо залежить кількості західних поставок.

“Ми це навіть під Сєвєродонецьком бачили, що як тільки західної артилерії немає, російські війська здобувають перемогу, а щойно західна артилерія прибуває, то концентрація російських військ стає приводом для найжахливішої м’ясорубки”, – зазначила співрозмовниця.

Також Юлія Латиніна прокоментувала ситуацію із Сєвєродонецьком, а саме те, що ЗСУ довелося звідти вийти. На думку російської журналістки, нічого страшного насправді не сталося, більше того, Україні навіть вдалося переламати ситуацію на фронті на свою користь щодо стратегії.

“Якщо порівнювати війну з шахівницею, то ми бачимо, що так, українська сторона принесла в жертву слона, більше того, вона просто не могла його реально зберегти, але за цей час відбулося три найважливіші речі”, – висловила свою думку Латиніна.

Потім вона пояснила, що саме має на увазі. Перше – це те, що на Сєвєродонецьк кинули величезну кількість російських військ, які ЗСУ перемололи, як мурах, що збіглися на мокрий цукор.

Туди було мобілізовано навіть резервні батальйони, найманці “ДНР”, а також “вагнерівці” – приватна армія Путіна.

“І все це заради того, щоб взяти цей нещасний Сєвєродонецьк”, – наголосила журналістка.

До речі, російська армія мала його взяти ще до 1 червня, але на календарі зараз зовсім інша дата.

Друга важлива річ полягає в тому, що ЗСУ вдалося знищити гігантську кількість боєприпасів на складах, які в основному розташовані в Донецьку.

У цьому удари продовжують наноситися, а склади – горіти.

І нарешті третій – українці виграли час, адже за цей період в Україну прибули “Хаймерси”. “От, власне, три головні речі. Росія взяла Сєвєродонецьк, але втратила стратегічну ініціативу”, – резюмувала Юлія Латиніна.