Новою ціллю для президента та армії Російської Федерації стала сільськогосподарська техніка, яку знищує ворог для того, щоб поставити під загрозу початок посівної кампанії в окремих регіонах України.

Про це повідомив Генштаб України.

“Російські окупанти, в порушення норм міжнародного гуманітарного права, не припиняють вогнем артилерії, ударами ракет та авіації цілеспрямоване знищення інфраструктури міст, а хаотичне мінування місцевості та знищення сільськогосподарської техніки ставить під загрозу початок посівної кампанії в окремих регіонах України”, – зазначили в Генштабі. 

У Генштабі додали, що  на Слобожанському напрямку, в місті Вовчанськ, окупанти намагаються здійснити  “гуманітарну місію”, нечабто РФ допомагає українцям на окупованих територіях.  Солдати влаштували показову роздачу так званої “гумдопомоги” місцевим мешканцям під особистий підпис та за наявності паспорта громадянина України.

Також на тимчасово зайнятих територіях Запорізької області окупанти, через проблеми з логістикою, намагаються поповнити запаси палива і відбирають його у цивільного населення та аграріїв.

Варто зазначити, що Росія, зірвавши всі терміни наступальної операції, продовжує розглядати можливість оточення окремих угруповань ЗСУ для висування чергових ультиматумів під час переговорного процесу.

За словами Генштабу  на Волині, Поліссі, Сіверщині й Таврійському напрямку дії противника змін не зазнали.

На сьогодні, за даними Генштабу, загальні бойові втрати противника від 24.02 до 23.03 орієнтовно склали:

особового складу – близько 15 600 осіб

танків ‒ 517 од.

бойових броньованих машин  ‒ 1 578 од

артилерійських систем – 267 од.

РСЗВ – 80 од.

засоби ППО – 47 од.

літаків – 101 од.

гелікоптерів – 124 од.

автомобільної техніки – 1 008 од.

кораблі /катери – 4 од.

цистерн з ПММ – 70

БПЛА оперативно-тактичного рівня – 42

спеціальна техніка – 15

Слід додати, що усі дані уточнюються, оскільки підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.