Мені здається, що російською мовою треба давати більше продукту для мислення. Російська має перестати роз’єднувати українців. Ми повинні використовувати нашу багатогранність, щоб укріпляти патріотизм і громадянське відчуття.

Про заявила Ольга Герасим’юк.

Гостя програми, коментуючи питання щодо російського контенту в Україні, підтвердила, що велика частина української молоді сьогодні читає російськомовні сайти та шукає інформацію в російській Вікіпедії. Ольга Герасим’юк вважає, що з російською пропагандою потрібно боротися не забороною російської мови, а якісним російськомовним продуктом.

«Російська мова справді є фактором нашого існування. Але дуже багато людей російськомовних все одно стали українцями. Якщо брати явище останнього часу, то я констатую, що дуже багато російськомовних людей почали усвідомлювати себе громадянами цієї країни», – зауважила Ольга Герасим’юк.

Перший заступник голови Нацради України з питань телебачення і радіомовлення вважає, що українцям треба давати більше російськомовного продукту для мислення.

«Це потрібно для того, щоб російська мова перестала роз’єднувати українців. Ми повинні використовувати нашу багатогранність, щоб укріпляти цей патріотизм і це громадянське відчуття.

Популярне: Яблучний Спас 19 серпня: Чого не варто робити в цей день, щоб не накликати на себе горе

От герой однієї з моїх програм – ветеран АТО Леонід Остальцев. Коли я його читаю, я від нього набираюся більше патріотизму, ніж від тих, хто кричить «геть усіх російськомовних з України». А ця людина є російськомовна. Тому нам треба провадити дуже серйозну гуманітарну політику в цьому питанні», – акцентувала Ольга Герасим’юк. 

Водночас вона відповіла на питання, про заборону ряду російських фільмів та серіалів, що викликало хвилю невдоволення серед частини медіаменеджерів. 

"Ми справді домоглися заборони в найбільш кричущих випадках. Однак наше переконання – канали мають самі визначатися зі своєю позицією. Вони мають усвідомлювати, що свій бізнес роблять у цьому суспільстві, тож мають пам'ятати, в якій країні вони живуть, і відповідати запитам, болям і сподіванням своєї країни. Звичайно, на жаль, в наших реаліях позиція каналів визначаєтся власниками – й цей месседж треба скеровувати саме їм.