Віце-президент “Газпромбанку” Ігор Волобуєв виїхав із Росії в Україну та вступив там у територіальну оборону Києва. Про це він розповів The Insider. Волобуєв також дав інтерв’ю жуналісту Денису Казанському та виданню LIGA.net.

Він розповів, що народився у Охтирці Сумської області України. Нині там перебувають його батько, молодший брат та друзі.

“Буквально за кілька днів я вирішив, що більше в Росії жити не можу. Тому що росіяни вбивали мого батька, вбивали моїх знайомих близьких друзів. Мій батько місяць жив у холодному підвалі. Мені говорили люди, яких я знаю змалку, що їм за мене соромно. Знаєте, що мені сказали? “Щоб ми більше ніколи не чули, що ти охтирець, що ти українець. Ніколи”. Я зібрав речі і 2 березня відлетів із Росії”, – каже Волобуєв.

Він зазначив, що до цього понад шість років працював у “Газпромбанку”, а до цього 16 років був співробітником “Газпрому”, “з яких дев’ять років, по суті, був начальником прес-служби”.

Волобуєв також розповів, що з 2004 року хотів повернутися до України, але не міг цього зробити за сімейними обставинами. Він назвав агресію Росії проти України “військовим злочином”.

“Це злочин з боку Путіна, російської влади та насправді російського народу. Тому що тут вбиває українців не Путін, краде унітази не Путін, ґвалтує жінок не Путін. І це є російський народ. І я, хоч і за національністю, українець, теж несу за це відповідальність. Мені за це соромно, я буду каятися за це все життя, тому що на мені подвійна відповідальність – адже я не просто росіянин. Я народився тут, я прожив тут 18 років, тому відповідаю подвійно та втричі”, – сказав Волобуєв.

Крім того, він прокоментував смерть колишнього віце-президента “Газпромбанку” Владислава Аваєва та його родини. ЗМІ з посиланням на Слідчий комітет РФ писали про те, що топ-менеджер убив дружину та дитину, а потім наклав на себе руки. За словами Волобуєва, подія є інсценуванням самогубства.

“Хочу уточнити – він був не просто віце-президент, він був першим президентом, через одну посаду. Я не знаю, чим він займався, ніколи не був з ним знайомий і нічого про нього не чув раніше. Також я знаю, що на момент нібито його самогубства він був чинним першим віце-президентом Газпромбанку. Не вірю в те, що він міг убити дружину та дочку, вважаю, що це інсценування. Чому? Складно сказати. Можливо, він щось знав і становив якусь небезпеку”, – додав Волобуєв.

Колишній віце-президент “Газпромбанку” також розповів про “газові війни” проти України: “У нас як у піарників, які брали участь тоді у цій війні, завдання стояло – показати, що українська ГТС (газотранспортна система – НВ) аварійна, труби гнилі, що реконструювати систему надто дорого та простіше від неї відмовитися”.

За його словами, “Газпрому” вдалося дискредитувати Україну в очах європейських споживачів, і обсяг транзитного російського газу впав зі 104 млрд 2011 року до 41 млрд кубів 2021 року.

“[Перший заступник глави адміністрації президента Олексій] Громов – головний тіньовий кардинал, який керує інформаційною політикою в РФ, та інформполітикою “Газпрому” зокрема. У цьому плані “Газпром” був генератором ідей, він був виконавцем, проте завдання приходили зверху. Я отримував завдання від речника “Газпрому” Сергія Купріянова”, – додав він.

Раніше, 12 квітня, проти вторгнення Росії в Україні виступив і колишній заступник гендиректора Аерофлоту Андрій Панов. Нагадаємо, 26 лютого окупанти розбомбили військову частину в Охтирці, пізніше повідомлялося, що загинули щонайменше 70 солдатів.