Україну не запросили на саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі. Що це означає в контексті російської агресії та ескалації на кордоні з Україною, розповів політичний експерт Андрій Кучер.

“Присутність української делегації на саміті НАТО не так важлива, як дієва підтримка наших західних партнерів. Зрештою, влітку в Києві відбудеться “Кримська платформа”, представництво на якій й покаже справжній рівень підтримки України у світі”, – сказав Кучер.

Експерт вважає, що не потрібно робити швидких негативних висновків з цієї новини. А звернути увагу на недавній візит до Києва держсекретаря США Ентоні Блінкена, який показав – Америка готова підтримувати Україну. І цей меседж був спрямований навіть більше для світу, ніж для нас.

“Важливо, що Блінкен підкреслив – в Україні, крім зовнішнього ворога є внутрішній. А саме – олігархи. Їхнє намагання ставити власне збагачення понад державний інтерес дає можливість Росії просувати у нас свій порядок денний. Вже, сьогодні, 11 травня, під час форуму “Україна 30″ президент Володимир Зеленський та секретар РНБО Олексій Данілов підтвердили, що незабаром проти 13 українських олігархів будуть запроваджені санкції”, – зазначив Кучер.

Політолог звернув увагу, що під час переговорів Блінкена з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та прем’єром Денисом Шмигалем, американський держсекретар неодноразово підкреслював, що США будуть активно підтримувати Україну й на міжнародній арені.

“Повторюся, у контексті сказаного Блінкеном, факт, що Україну не запросили на червневий саміт НАТО, є не дуже важливим. Зрештою, країни-члени Альянсу завжди кажуть досить туманні речі про наші перспективи у НАТО. Останнім часом навіть говорять, що буде створено новий безпековий орган вже за участю Києва. Бо у разі повномасштабної війни між Росією та Україною, конфлікт зачепить усю Європу, а значить – увесь світ”, – підсумував Кучер.