Володимир Зеленський, після підписання антиолігархічного закону, прокоментував цю важливу подію на своїй сторінці в Телеграм. Він пояснив, чому вона є історичною та висунув олігархам дві умови. Передаємо заяву президента України дослівно.

У 1991 році Україна відновила свою незалежність, але тривалий час залишалася залежною. Залежною від інтересів великого бізнесу й великої політики. За цей час вони не просто тісно сплелися. Між ними виріс знак дорівнює.

Як у відомій дилемі «Що було раніше?», уже не пригадати, хто кого створив: політики, які прагнули володіти великими статками, чи власники великих статків, які прагнули володіти політиками. Очевидно одне: і перші, і другі ніколи не мали Батьківщини. Україна була для них просто ресурсною базою. Державний бюджет – джерелом прибутку. 

А державний інтерес України – незнайомими, смішними словами.

Сьогодні я підписав закон, який докорінно змінить це

Ми будуємо країну, де правила рівні для всіх.
Де політики захищають інтереси понад 40 мільйонів громадян.
Де бізнес існує за сприяння держави, а не за рахунок держави.

Ті, кого зазвичай називають олігархами, мають тепер лише два шляхи. 

  • Перший – стати прозорим, чесним бізнесом і працювати «в білу».
  • Другий – намагатися грати за старими правилами, чим розпочати чорну сторінку своєї історії.

Без сумніву, сьогоднішній день може докорінно змінити майбутнє нашої держави. Сергій Лещенко не даром назвав підписання закону про деолігархізацію  ще одним днем народженням Володимира Зеленського як політика.

Своєю чергою депутат Олександр Качура назвав цю подію історичною. Адже процес демонтажу олігархічної системи запущено. Великий бізнес займатиметься бізнесом, а політики просто політикою, а не бізнесом на політиці, як це було 30 останніх років.