В Україні майже на 100% готова соціальна інфраструктура до проходження нового опалювального сезону. Але міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства визнало наявність проблем з підготовкою столиці до майбутнього опалювального сезону.

Як повідомили в прес-службі відомства, крім Києва труднощі спостерігаються в Коцюбинському (Київська обл.), Смілі (Черкаська обл.) та Шепетівці (Хмельницька обл.).

"Майже на 100% готова соціальна інфраструктура. Почалися регламентні роботи і запуски по всіх котельнях. Певні проблеми з підготовкою до опалювального сезону виникають знову по Коцюбинському, Смілі та Шепетівці. Актуальним є питання і по Києву, де відбувається передача цілісного майнового комплексу від "Київенерго", – уточнив глава міністерства і віце-прем'єр Геннадій Зубко.

За його словами, протягом найближчих тижнів цей процес буде закінчений, що дозволить Києву повноцінно підготуватися до проходження опалювального сезону.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Варто зазначити, що напередодні нового опалювального сезону підвищаться також тарифи на інші комунальні послуги, зокрема на тепло і воду. Національна комісія з питань регулювання тарифів на електроенергію і комунальні послуги практично на кожному засіданні дає дозволи регіональним енергокомпаніям і водоканалам на зміну тарифів у бік підвищення.

Тарифи на тепло для населення в кожному регіоні різні, і подорожчання також не однакове. Наприклад, в Запоріжжі тариф для населення на сьогодні становить 1001,79 грн/Гкал, а підвищиться до 1025,95 грн/Гкал, тобто на 2,5%. "Рівнетеплоенерго" поки поставляє тепло населенню по 1040,89 грн/Гкал, але на найближчому засідання НКРЕКП планується затвердити підвищений тариф – 1233,72 грн/Гкал. Таким чином, подорожчання тепла в цьому регіоні може становити вже 18,5%.

Подорожчання води в різних регіонах становитиме в середньому 12-13%.