Нещодавні вибухи у місті Джанкой на півночі окупованого Криму привели до пошкодження вузлової станції, наразі її використання неможливе.

Про це Радіо Свобода повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк, передає Укрінформ.

«Наразі використання (станції – ред.) неможливе, і та метушня, яка навколо цього місця влучання відбувається, говорить про те, що немає ще навіть адекватного рішення, що з цим «щастям» їм робити. Але ми розуміємо, що вони будуть намагатися якнайшвидше відновити те, що пошкоджено, тому що безпосередньо залізничне сполучення – це спосіб доставки важкого озброєння й особового складу», – сказала Гуменюк.

При цьому вона наголосила, що українські захисники продовжують роботу, зокрема, з вогневого контролю, аби ці зусилля загарбників були марними.

«Ворог у Криму був вражений тим, що ми все ж таки туди рушимо і будемо продовжувати цей свій рух, ми не зупинимося і маємо намір зупинитися тільки на кордонах 1991 року. Поки що це офіційна версія, і це все, що ми можемо сказати про те, чим саме був уражений ворог.

Наразі ми говоримо про те, що атака по вузловій станції – це один з елементів нашого плану, який передує тим самим активним діям, на які всі дуже чекають, тому що виснаження логістики ворога і в деяких напрямках навіть припинення її – це запорука вдалих дій на потім», – додала речниця.

На запитання про те, як сприйняла цей сигнал окупаційна «влада» РФ і підконтрольні їй чиновники в Криму, Гуменюк підкреслила, що панічні настрої «там вже панують».

«Звісно, викликати панічні настрої вже запізно, вони вже там панують, і це підтверджено не один раз тим напрямком, який є на виїзд із Криму і навантаженням на всі автодорожні шляхи і залізничні, ті, що в них ще функціонують.

Це не просто сигнал, що пора діяти, а це безпосередньо наша робота, яка однозначно позначає наміри Сил оборони і напрямок руху Сил оборони», – пояснила вона.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня до того ж прокоментувала виведення Росією ракетоносіїв на чергування в Чорному морі після кількох днів перерви.

«Це такий жест, демонстрація: «не так нам все це страшно, все ще в нас нормально», так само як вони вміють створювати хорошу міну при поганій грі. Крім того, це може бути і демонстрація сили, демонстрація присутності», – зазначила вона.

Раніше Наталія Гуменюк заявила, що вибухи в Джанкої на півночі окупованого Криму – це чіткий сигнал росіянам, щоб вони виїжджали із півострова.

До слова, ракетні удари, які Україна здійснила по деяких об’єктах в тимчасово окупованому Криму, мали на меті вичавити з півострова російську авіацію й фактично більша частина її сьогодні перебазована на територію РФ.

Про військові операції у Криму в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт Олег Жданов, який пригадав фразу очільника Кремля Володимира Путіна, що Росія нібито “ще нічого всерйоз не починала”.

Разом з тим Україна зібрала певну кількість дронів, розвідали дуже важливу для нас ціль у Джанкої, тобто ракети “Кинжал”, та застосувала БПЛА, – розповів експерт.

“В Криму все почнеться, коли ми отримаємо ракетні системи типу ATACMS з дальністю пусків 150-300 кілометрів, коли ми отримаємо плануючі бомби, які будуть доставати до Криму, і коли ми отримаємо боєприпаси підвищеної дальності дії до 120 або 150 кілометрів”, – спрогнозував Олег Жданов, який зазначив, що окупанти експлуатують на півострові близько 120 військових об’єктів.

“Так що там є, де розгулятися”, – зауважив він, додавши, що розпочати знищення стратегічних об’єктів потрібно з остаточної руйнації Кримського мосту, щоб росіяни не змогли відновити запаси з території РФ.

Нагадаємо, що вибухи на півночі тимчасового окупованого Криму “натякали” російським окупантам на те, що час збирати речі та забиратися геть. Таку думку висловила начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.