Вчора в Одесу прибув американський ракетний есмінець “Дональд Кук” (DDG 75) класу “Арлі Берк”. Триденний візит відбувається в рамках запланованих заходів українсько-американського двостороннього співробітництва, передає УНН із посиланням на Міноборони.

Як зазначено у повідомленні, корабель востаннє заходив у Чорне море в січні 2019 року, коли відвідав м. Батумі в Грузії, і провів навчання з двома кораблями берегової охорони Грузії.

За повідомленням Посольства США в Україні, дії корабля у Чорному морі зміцнять оперативну сумісність із союзниками по НАТО і партнерами, та продемонструють колективну рішучість щодо захисту безпеки Чорного моря в рамках операції “Атлантичне завзяття”. Кораблі військово-морського флоту США регулярно заходять в Чорне море відповідно до Конвенції Монтре та міжнародного права.

“Кожен візит сюди дає нам унікальну можливість співпрацювати з нашими регіональними партнерами. Екіпаж і я з нетерпінням чекаємо на знайомство з багатою історією та культурою цього регіону”, — зазначив командор Метью Пауел, командир корабля “Дональд Кук”.

 “Дональд Кук” — корабель передового базування, приписаний до бази ВМФ США у м. Рота в Іспанії. Він здійснює військово-морські операції в зоні відповідальності 6-го флоту США на підтримку національних інтересів і безпеки США, а також безпеки та стабільності в Європі і Африці. 6-й флот США має штаб-квартиру в м. Неаполі в Італії і здійснює повний спектр спільних і військово-морських операцій, часто спільно із союзниками і міжвідомчими партнерами, з метою захисту національних інтересів і безпеки США, а також безпеки та стабільності в Європі та Африці.

Варто зазначити, що наразі українські кораблі готуються провести спільні навчання з американськими колегами, та вже приведені в навчальну бойову готовність, для виконання поставлених завдань.

Варто зазначити, що для світової спільноти наш конфлікт із Росією в Азовському морі залишається внутрішнім. Адже ми досі не денонсували договір про спільне використання цієї акваторії з РФ. Розірвавши його, винесемо питання Азову на міжнародний рівень. – твердять експерти.