Перший президент України вважає, що Зеленський "діє адекватно".

Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що президент Володимир Зеленський "діяв адекватно", коли вирішив розпустити Верховну Раду, адже парламент і вся стара влада не збирається співпрацювати з главою держави.

На думку Кравчука, президент все робить правильно, оскільки довіра українців до нардепів не вище 5%.

"Зважаючи на бажанням українського народу, президент діє адекватно. А опір є і буде", – сказав він.

Засідання Ради, на якому депутати не поставили до порядку денного законопроекти Зеленського, Кравчук назвав "базаром".

"Це свідчить про те, що Верховна Рада і в цілому стара влада не збирається конструктивно співпрацювати з президентом", – додав перший президент. 

Окрім того, як зазначає Кравчук провести референдум серед українців щодо угод із РФ майже неможливо. 

Екс-глава держави вважає, що провести референдум технічно майже нереально, адже невідомо, які питання винести на обговорення. Сумнівно, що в українців запитуватимуть, чи підтримують вони відносини з країною-агресором.

Леонід Кравчук закликав вважати ідею щодо референдуму особистою думкою Андрія Богдана – глави Адміністрації Президента.

Окрім того, перший Президент України Леонід Кравчук назвав головні, на його думку, кроки для вирішення ситуації на Донбасі, серед яких і діалог.

"Найперше потрібно зробити, і так пропонував Президент, – визволити всіх полонених. Друге – діалог. Третє – припинення вогню. Четверте – врегулювання ситуації на Донбасі", – сказав Кравчук.

Він переконаний, що у питанні вирішення конфлікту слід діяти поступово, враховуючи всі сили, які мають вплив на конфлікт. Наразі, на його думку, у конфлікті 4 суб’єкти: Україна, РФ, Європа та США. І п’ятий суб’єкт – це бойовики. Кожен з цих суб'єктів має свою позицію.

"Найкращий шлях – це звільнити території і на цьому все закінчити. У нас сили такої поки що немає, і ми мусимо діяти дипломатичним та політичним шляхом", – зауважив Кравчук.

Варто зазначити, що сам Зеленський,  публічно назвав Росію країною-агресором. Таку заяву він зробив під час виступу на IForum

"Ми сьогодні, як би прикро це не звучало, програємо Казахстану, Білорусі, Узбекистану, Грузії, Молдові, країнах Балтії та агресору", – заявив він, коментуючи статистику про розвиток електронного уряду.