Київський апеляційний суд визначив підсудність кримінальної справи за звинуваченнями нардепа Надії Савченко та керівника "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, яким інкримінується спроба здійснення збройного захоплення влади в Україні, вбивства вищого керівництва держави, створення терористичної групи і підготовка терактів, за Броварським міжрайонним судом Київської області.

Відповідне рішення було винесено 12 квітня, повідомляє сайт столичного апеляційного суду.

Найближчим часом матеріали гучної справи повинні бути передати в Бровари, а також здійснено авторозподіл суддів в колегії, яким випаде його розглядати, і призначено підготовче засідання. Очікується, що воно відбудеться не пізніше 15 квітня, оскільки опівночі з понеділка на вівторок закінчується термін раніше обраного для Савченко і Рубана запобіжного заходу у вигляді арешту.

"У випадку, якщо до 24:00 15 квітня санкція не буде продовжена, Володимир і Надія будуть вважатися особами, щодо яких не діє якийсь запобіжний захід", – говорить "Країні" адвокат Рубана Валентин Рибін.

Захисник пояснює, що сьогодні в Апеляційному суді прокурори намагалися вручити клопотання про продовження арешту Савченко та Рубана самим обвинуваченим і їх адвокатам, де залишали пробіл в частині назви суду, яким випаде розглядати питання продовження / непродовження арешту "держпереворотників".

"Але у нас була узгоджена позиція з цього приводу з колегами. Ще коли колегія пішла в дорадчу кімнату для винесення вердикту про підсудність, ми покинули зал і такі папери прокурорів не прийняли. Тобто, в даний час клопотання про продовження арешту нам не були вручені . Очікуємо, що їх нам передадуть в понеділок в Броварах, і у нас буде три години для ознайомлення з ними ", – стверджує Рибін.

Таким чином, засідання суду в Броварах по справі Савченко-Рубана 15 квітня може стати поворотним. І адвокати обвинувачених закликають громадськість і пресу бути присутніми на ньому.

"Ми спочатку подивимося, яким чином там буде проведено авторозподіл членів колегії, можливо будуть відводи або самовідводи суддів, ну а далі приступимо до інших питань. Якщо судді" заберуть ", або запобіжний захід не буде продовжено то опівночі з понеділка на вівторок Надія і Володимир вийдуть на свободу ", – резюмував Рибін.