Головні новини Львова
Подобається

Опубліковано “коаліційну угоду”

29/10/2014     Автор: Яна Романська
Опубліковано “коаліційну угоду”

Опубліковано проект коаліційної угоди, яку обговорюють переможці парламентських виборів-2014.

Текст проекут "тільки для цілей обговорення" нараховує 48 сторінок.

В угоді, прописані зобов’язання членів коаліції.

Пропонується, що робочими органами парламентської більшості будуть Збори коаліції і Рада коаліції.

Збори коаліції скликаються для вирішення найбільш важливих питань діяльності коаліції, а також якщо Рада коаліції не може прийняти відповідне рішення.

Збори коаліції скликаються Радою коаліції за її ініціативою або ініціативою будь-якої фракції, що входить до складу коаліції. Якщо Рада коаліції не скликає Збори на вимогу фракції, така фракція має право скликати Збори самостійно.

Збори коаліції правомочні, якщо на них присутні більшість народних депутатів – учасників коаліції. Рішення Зборів коаліції приймаються більшістю від народних депутатів – членів депутатських фракцій, які входять у коаліцію.

Раніше джерела повідомляли, що проект коаліційної угоди, запропонований президентом, передбачає передачу опозиції посади віце-спікера і голів комітетів з питань регламенту, з питань свободи слова, з питань культури і духовності, з питань сім'ї молоді та спорту, а також контрольної комісії з питань приватизації.

Квотування посад заступників міністрів проектом угоди забороняється.

Також за цією угодою законопроекти "на виконання програми коаліції" можуть вносити до парламенту уряд, президент або депутати за умови погодження з Виконавчим комітетом реформ.

 

Джерело: Українська правда