Реформи в дії: Нацбанк закупив гру "Мафія" та розвивальні іграшки.

Національний банк України закупив розвивальні іграшки: набір кубиків для вільного конструювання та економічні настільні ігри – "Мафія", "Щурячі перегони" тощо. 

Про це йдеться у звіті порталу ProZorro. На іграшки було витрачено 5188 грн, передає Корупція. Інфо

В НБУ пояснили ці закупівлі створенням дитячої кімнати. Мовляв, такі забавки будуть потрібні дітям співробітників.

"Цей склад НБУ взагалі унікальний, як і його очільниця Валерія Гонтарева. Вона щомісяця порушує прописні й не прописні істини роботи головного банку України", – каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За його словами, саме неправильні акценти в роботі й непрофесіоналізм призвели до того, що курс американської валюти в Україні піднявся до рекордного рівня.

"Зрозуміло, що курс формується не лише від політики НБУ, а й від економічних показників. Однак Нацбанк теж вніс чималий вклад в обвал валюти. Він протягом останніх років завдяки різним скандальним речам, як, наприклад, зараз, привертав до себе увагу", – пояснює експерт.

На його думку, теперішній склад НБУ порушив основне правило й порушує його зараз — спокій навколо коштів.

"Гроші люблять тишу. І це розуміли всі попередні очільники НБУ. Гонтарева, навпаки, ще з 2014 року робила різкі заяви. Наприклад, що курс піднявся через журналістів, які роздмухали паніку. 

Потім була заява про те, що головний банк такої країни за розмірами, як наша, повинен мати вполовину менше працівників. Звісно, це провокує у персоналу саботаж. А бізнес перестає довіряти гривні й професіоналізму банкірів НБУ", – каже він.

Нагадаємо, коли Валерія Гонтарева стала главою НБУ, долар коштував 12 грн, зараз – 28 грн.