В Україні пропонують скасувати використання по-батькові, оскільки вважають його рудиментом Радянського Союзу.

Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання по-батькові. Таким чином, крім зручності в спілкуванні, Україна нібито стане ближчою до Європи, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Тепер, здавалося, померла сама смерть”: Відомий історик проникливо написав про Голодомор

Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося в Європу, навіть в Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Рашки etc. Навіщо ці Івановичі, Христофоровичи? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!

– пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по-батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися. Як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що в даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і дати народження, без по-батькові можна абсолютно спокійно обходитися.

Однак, до тих пір поки по-батькові не буде скасоване на державному рівні, вписувати в паспорт його обов'язково. У паспортному столі розповіли, що людина може змінити ім'я або прізвище, однак відмовитися або змінити по-батькові зараз вона не має права.

Ініціатор законопроекту про скасування по-батькові Валерій Пацкан пояснив, що плутанини, якої багато хто боїться, не виникне.

У нас були прецеденти – іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказала, що вона – Іванов Іван без по-батькові, потрібно переконатися в тому, що Іванов Іван без по-батькові існує в природі і даний громадянин це саме він,

– пояснив політик.

Відзначимо, що на сьогоднішній день країни Європи по-батькові не використовують.