Авакова звинуватили в "кришуванні" корупціонерів в міністерстві інфраструктури.

В інтерв'ю екс-заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер розповів про схеми в міністерстві інфраструктури і назвав чиновників і олігархів, які втручаються в роботу відомства.

Серед інших – глава МВС Арсен Аваков, повідомляє Корупція. інфо

Володимир Шульмейстер заявив про тиск на команду Мінінфраструктури. Відзначимо, що Шульмейстер був заступником екс-міністра інфраструктури Андрія Пивоварського.

"Арсен Аваков – перший міністр, який спробував впливати на наше міністерство. У січні 2015 го Володя Омелян позначив ризики, пов'язані з можливою втратою флоту Українським дунайським пароплавством (УДП). Після перевірки з'ясувалося, що ризик дійсно існує", – розповів екс- чиновник.

Володимир Шульмейстер заявив, що в УДП існують схеми виведення в обхід компанії частини грошей за оренду флоту УДП:

"Другий ризик більш істотний. Схема наступна. У укладеному договорі на оренду корабля вказується, що витрати на ремонт, які несе орендар, зараховуються до вартості оренди.Після чого пароплав йде в далекі країни, а в Україні шлють акти про мільйонні ремонтах. Часто при вартості судна в $ 2 млн виставляються ремонтні рахунку на $ 3 млн.

Після відмови платити судно заарештовують. У 2015 році 25 наших судів знаходилися під арештом в різних частинах світу. За такою схемою свій флот втратило Чорноморське морське пароплавство в 1990-і роки ".

Спроба звільнити чиновника, який покривав ці схеми викликала опір в Кабміні.

"Ми точно знали, що за цією схемою стояв Володимир Запорожан, заступник керівника УДП Дмитра Баринова. Після спроби змінити керівництво УДП у мене, Пивоварського і Омеляна відбувся емоційна розмова в кабінеті Арсена Авакова.

Лейтмотив – не прибирати Баринова, якого призначив екс-міністр інфраструктури від Народного фронту Максим Бурбак (зараз голова фракції НФ в ВР) ", – стверджує Шульмейстер.

Фігуранти схем досі працюють в структурі відомства.

"В результаті подальша за цим міністерська перевірка УДП виявила факти корупції (знайдені документи свідчили про те, що в 2014 році Баринов використовував гроші УДП для своєї передвиборної кампанії), але цього для звільнення виявилося недостатньо. Ці ж люди керують УДП досі", – сказав екс-заступник міністра.‡агрузка...