аваков

Національний банк України оштрафував державний "Ощадбанк" майже на 3 млн гривень за порушення посадовими особами фінустанови закону при здійсненні переказу $40 млн в інтересах народного депутата Ігоря Котвицького ("Народний фронт"), який є бізнес-партнером міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це йдеться у запиті народного депутата від "БПП" Сергія Лещенка до генерального прокурора Віктора Шокіна, повідомляє Корупція Інфо з посиланням на  "Економічну правду". 

За інформацією Лещенка, Котвицький поклав $40 млн на рахунок "Ощадбанку Росії" ще під час Революції гідності, вони перебували там весь 2014 рік, після чого були виведені через державний "Ощадбанк", який не провів необхідну перевірку походження коштів. Далі ці гроші випустив за кордон вже Національний банк.

У середині жовтня стало відомо, що сам НБУ звернувся до правоохоронців з проханням розслідувати цю справу. Пізніше стало відомо, що ГПУ доручила зайнятися цією справою МВС.

Лещенко вважає, що ці кошти насправді належать Авакову, який планує на них будувати власну політичну кар'єру. На цьому тлі існує можливість конфлікту інтересів, враховуючи, що розслідування справи веде саме МВС.