Починаючи з 1 березня 2019 року, близько 4 млн домогосподарств отримають виплату субсидій у готівковій формі. 

В Україні будуть функціонувати паралельно дві системи монетизації субсидій: тим, хто звернувся після 1 січня 2019 року, кошти будуть нараховуватися через "Ощадбанк", а ті сім’ї, які звернулися за субсидією ще в 2018 році і отримують знижки на комуналку протягом опалювального періоду, зможуть отримати у березні (за лютий) субсидію готівкою.

Працівники "Ощадбанку" побоюються, що перші виплати монетизованих субсидій будуть супроводжуватися довгими чергами. 

Щоб цього уникнути, фінансисти просять людей завчасно зареєструватися на сайті установи або зателефонувати в банк за номером гарячої лінії та узгодити час візиту. Ця процедура не обов’язкова, і стосується лише тих, хто оформив субсидію до 31 грудня 2018 року.

Не варто турбуватися пенсіонерам, так як субсидії їм прийдуть разом з пенсійними виплатами на карту. Або їх можна буде отримати у відділенні "Укрпошти".

Іншим українцям керівництво банку рекомендує пройти процедуру реєстрації. Також наголошується, що для отримання компенсації не обов’язково мати рахунок в банку, так як всі перерахування будуть адресними. 

Достатньо буде пред’явити паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ви все-таки хочете, щоб нарахування автоматично приходили вам на карту, тоді рахунок у банку доведеться відкрити. Всі виплати будуть здійснюватися з 12 числа кожного місяця.

Нагадаємо, для отримання субсидії на оплату комунальних послуг потрібні тільки заява і декларація про доходи. У декларації про доходи необхідно вказувати лише види доходів, а не їх розміри, тобто достатньо зазначити, що людина отримує зарплату, пенсію, а також назву організації, яка виплачує грошові кошти. 

Що стосується працюючих пенсіонерів, то вони мають право на субсидію на підставі і пенсії, і заробітної плати, яку вони отримують.