У Лос-Анджелесі вручили премію “Оскар” в категорії кращий актор року. Ним став Хоакін Фенікс ( “Джокер”).

Про це стало відомо з трансляції телеканалу ABC в ніч з 9 на 10 лютого. Крім Фенікса на нагороду “Оскар” претендували Адам Драйвер (Шлюбна історія), Джонатан Прайс (два Папи), Леонардо Ді Капріо (Одного разу … в Голлівуді) і Антоніо Бандерас (Біль і слава).

Для Фенікса це перша статуетка від Американської кіноакадемії. Раніше актор тричі номінувався за ролі другого плану у фільмах Гладіатор і Переступити межу, а також за головну роль в картині Майстер.

Що стосовно інших номінацій, то кращою актрисою визнана Рене Зеллвегер за роль у фільмі “Джуді”. Кращим іноземним фільмом визнано “Парзіти”; раніше картина отримала “Оскар” за кращий сценарій.

Кращий композитор – Хільдур Гуднадоттір, яка написала саундтрек до «Джокера». Краща пісня – «(I’m Gonna) Love Me Again» з «Рокетмена».

«1917» нагороджений за операторську роботу, візуальні ефекти і зведення звуку. «Ford проти Ferrari» отримав нагороду в двох номінаціях: кращий монтаж і кращий монтаж звуку.

«Оскар» за кращу роботу художника постановника вручили «Одного разу в … Голлівуді», за кращі костюми – «Маленьким жінкам», за кращий грим і зачіски – «Скандал».