Парламент планує прийняти законопроєкт про статус олігарха у другому читанні. Міністр юстиції Денис Малюска поділився деталями про те, чи не заблокують нардепи законодавчу ініціативу законодавчим спамом та чи зможуть заможні люди оскаржити своє потрапляння до реєстру олігархів.

Про це він розповів у інтерв’ю для видання РБК-Україна.

Очільник Мін’юсту в інтерв’ю зазначив, що наразі налічується 1,2 тисячі правок. За словами Малюськи, цього недостатньо, щоб заблокувати проходження законопроєкту.

Як роз’яснив Малюська, люди, котрі матимуть статус олігарха, матимуть змогу поскаржитись це рішення в українських судах. Зокрема, з цим питанням звертатимуться до Верховного Суду.

Очевидно, що такі позови будуть. Не виключаю і можливість цих осіб піти в ЄСПЛ. Вони можуть йти в суди чи не йти, але наголошую, наше завдання – зробити закон максимально ефективним і максимально надійним у застосуванні, щоб оскарження у судах було безперспективною справою,– підкреслив міністр.

Водночас він відмовився називати прізвища тих, хто може потрапити в реєстр олігархів, зазначивши, що текст документа не має положень, які б виключали потрапляння до нього Ігоря Коломойського.

Відзначимо, що на початку липня 2021 року нардепи підтримали у першому читанні законопроєкт про олігархів. Його ініціатором виступив Володимир Зеленський після одного із засідань РНБО. Аби ухвалити законопроєкт в цілому, необхідно розглянути чимало правок, які вже подали нардепи.