Особливий статус для територій Донбасу закріплений Радою. Але в законі поставлено умову, що він не буде введений до проведення демократичних виборів і повного виведення всіх загонів терористів.

До цього, закон, який гарантує амністію, використання російської мови, надає окремий економічний статус і вводить "народну міліцію" не почне діяти. Сам особливий статус буде введений на три роки.

Вибори на Донбасі

Закон і доповнення до нього закріпили, що особливий статус буде надано лише після законних виборів місцевої влади.

Єдина стаття про них говорить, що вибори мають відбутися після "виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України". А на самих виборах повинні бути присутніми спостерігачі від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ та Рада Європи.

При цьому раніше лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко підкреслив, що вибори пройдуть "тільки в той момент, коли на цих територіях відновляться українські прапори, українські патрулі і український закон", – підкреслив депутат.

 

Територія Донбасу

Діяти особливий статус буде в чітких межах, який закріпила Рада. Так особливий порядок місцевого самоврядування встановлюється за частиною Станиці Луганської, Щастя, Дзержинським, Пісками і Гнутове, які знаходяться під контролем української армії. Але не вводиться в втрачений лютому Дебальцеве.

При цьому частина координат по яких проходить межа, повторюється в документі для різних населених пунктів. Наприклад, Широкино, залізнична станція Оленівка та Ніжнеянськ роз'їзд проходять в списку по одним і тим же координатах.

Що гарантує закон

Закон про особливий статус гарантує "недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності і покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей".

Також закон закріплює право створити "народну міліцію", яка повинна буде забезпечити правопорядок. І закріплює за місцевим самоврядуванням право впливати на призначення керівників прокуратури і судів.

Закон обмовив і соціально-економічну допомогу окремим районам Донбасу. Повинна бути затверджена спеціальна цільова програма, а в бюджет буде закладена спеціальна стаття витрат. При цьому місцева влада на Донбасі отримає можливість безпосередньо укладати з Росією економічні договори.

Але куди точно підуть гроші – закон мовчить.