Як повідомляє The Telegraph, незаконні мешканці знаходяться в особняку російського мільярдера Андрія Гончаренка протягом уже трьох днів і мають намір перетворити апартаменти в притулок для бездомних, інформує Коррупція.Інфо.

Англійські сквоттери заселилися в особняк російського мільярдера Андрія Гончаренка в Лондоні і мають намір перетворити апартаменти в притулок для бездомних.

Як повідомляє агентство, незаконні мешканці знаходяться в будівлі на 102 Eaton Square, вартість якого оцінюється в £ 15 млн, вже протягом трьох днів.

Особняк був побудований в 1820-х роках. У 2014 році його купив Гончаренко. Вважається, що з тих пір будівля пустувала.

Сторож з сусіднього особняка, який побажав не називати свого імені, повідомив, що судовий виконавець приніс повідомлення про незаконність їх дій до вхідних дверей. Один із злочинців будівлі вийшов з бокового вікна і, прийнявши повідомлення, увійшов назад в будинок.Один з сквоттерів заявив, що будівля пустує і розвалюється, тому вони прийняли рішення захопити його, щоб надати людям, які потребують житла, оскільки на вулиці холодно.

"Ми досліджували будівлю, перш ніж взяти його, і побачили, що воно належало російському олігархові, ми вважаємо, що збиток, нанесений йому, непорівнянний з вигодою, яку отримають бездомні", – розповів він.

Сквотинг – це акт самовільного заселення в покинуте або незайняте місце. Сквотинг як явище набув широких масштабів за часів англійської революції. Боротьбу зі сквоттерами вели армійські частини.

У липні 2014 року британська The Daily Mail повідомила, що Гончаренко купив найдорожчий будинок у Великобританії – Hanover Lodge, який знаходиться в королівському Риджентс-парку. Особняк в одному з найпрестижніших районів Лондона обійшовся йому в £ 120 млн. Це була четверта покупка Гончаренко на лондонському ринку нерухомості за три роки: йому також належать особняк Mayfair на 50 St James Street вартістю 70 млн фунтів, особняк за 41 млн фунтів на Lyndhurst Road в районі Хемпстед і будинок на 102 Eaton Square, який і захопили сквоттери.

Британський таблоїд називав Гончаренко "тіньовим олігархом з офшорними активами". Бізнесмен ніколи не фігурував у списку мільярдерів Forbes. З 2002 до 2013 року він був топ-менеджером компанії "Газпром інвест Південь".