У Генпрокурора України Ірини Венедиктової – новий заступник, Ігор Мустеца.

На сайті ОГП зазначено, що Венедиктова представила його колективу. Його повноваження будуть визначені відповідно до розподілу таких серед інших її заступників.

Телеграм-канал “Клименко-Тайм” розповідає, що відомо про цю людину.

Відомий Мустеца, перш за все, як перший заступник прокурора Чернівецької області. У прокуратурі він працює ще з 2002 року. А значить Ігор Васильович має чималий досвід роботи.

“24 канал” Садового ще в 2017 році писав, що “Ігор Мустеца – це один з т.зв.” катів Майдану “, за якого не просто заступалися зверху, але і сприяли його кар’єрі”. А екс-генпрокурор Ігор Луценко його нагородив званням “Заслужений юрист України”. Потрапив Мустеца на №1 в добірку ресурсу Садового під назвою “Хто з прокурорів має успішну кар’єру після злочинів, скоєних проти активістів Євромайдану”. Вся вина Мустеца була в тому, що він займався припиненням масових заворушень в регіоні. ЗМІ мера Львова, звичайно, написало “масові заворушення”, в лапках. Нібито, ніхто ситуацію в регіоні і країні в цілому не хитав.

З приводу його нагородження свого часу обурився Голова правління грантоїдських ГО “Центр Протидії Корупції” Віталій Шабунін. Він вважав, що Мустеца потрібно було люструвати, а замість цього він “пішов на підвищення”.

Його дружина, Мустеца Катерина, згідно з відкритими джерелами, ймовірно є дрібним підприємцем. Сім’я, судячи з декларації, нерухомості не має, їздить на Volkswagen Touareg, яким володіє на пару з дружиною. Але чимала кількість квартир у його ймовірних родичів сприймається двояко.

Цікавий факт, в Чернівцях є якась Алла Мустеца, яка, можливо, його родичка. Сама ж вона спростувала спорідненість на своїй сторінці Facebook, але те, що вона в друзях з його донькою і з рядом інших людей (з дуже схожими ПІБ, які вказані в декларації), і недавно запостила новину про його призначення, наводить на підозри.

Вона в 2015 році балотувалася по місцевій мажоритарці від партії БПП. За інформацією з відкритого джерела, зараз живе в Мілані. Працювала в ГО “Буковинська сотня”, в Волонтерській організації “Буковина – українському війську” і взагалі має досить-таки промайданівську позицію.

У декларації ще вказані доходи від відчуження майна від якогось Лисенка Андрія Дмитровича. У відкритих джерелах зазначено, що він у 2015 році балотувався до місцевої ради від партії “Наш Край”, яка пов’язана з Сергієм Шаховим. Також він був помічником депутата 6-го скликання в БЮТі і ​​в “Партії регіонів” 7-го скликання. Відомо, що Лисенко був власником Чернівецького гравійно-піщаного кар’єру і через сторонні фірми, оформлені на нього, займався видобутком піску.