Президент Володимир Зеленський створив координаційну раду з протидії поширенню в Україні коронавирусній інфекції COVID-19. Про це йдеться в указі глави держави №88 від 16 березня.

Рада буде консультативно-дорадчим органом при президенті. Його основним завданням буде моніторинг ситуації і вироблення пропозицій ефективних заходів протидії поширенню хвороби.

Цей орган матиме право отримувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, документи і матеріали; запрошувати на свої засідання та заслуховувати представників міністерств, інших центральних і місцевих органів влади, керівників держпідприємств, установ і організацій.

Головою ради буде сам Зеленський, а секретарем – заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Також до нього увійшли (за алфавітом) міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данилов, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, міністр охорони здоров’я Ілля Ємець, голова Офісу президента Андрій Єрмак, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, міністр оборони Андрій Таран, начальник Генштабу Збройних сил Руслан Хомчак, перший помічник президента Сергій Шефір та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.