Судячи із заяв, Єнс Столтенберг не виключає можливість війни між НАТО та Росією.

Отож таку заяву варто розглядати як своєрідне попередження для країни-агресорки.

Про це в одному з інтерв’ю повідомив військовий експерт Петро Черник. Генеральний секретар НАТО заявив, що війна в Україні може вийти з-під контролю.

За словами Столтенберга, у такому разі це може призвести до прямого зіткнення НАТО з Росією.

Це дипломатичний сигнал щодо того, що Північноатлантичний альянс до цього готовий. Чи це може статися? Я вважаю, що може. Але тільки тоді, коли Росія по-справжньому зачепить блок НАТО,
– сказав Черник.

Військовий експерт також додав, що заява Столтенберга є також сигналом для Москви, що цього робити не варто.

Черник припустив, що у НАТО можуть бути певні розвідувальні дані, які свідчать про те, що росіяни цілком серйозно можуть розглядати удар по Північноатлантичному альянсу.

Військовий експерт нагадав, що приводом для вступу НАТО у війну проти Росії могло б стати падіння ракети у Польщі. Адже це у прямому воєнному контексті вже є атакою на блок. Однак ця історія не мала розвитку.

Варто нагадати, що НАТО на 70%, а то й 90% – це насамперед США. Поки не буде очевидного удару по альянсу, вкрай малоймовірно, що НАТО вступить у повноцінну гарячу фазу війни, – зазначив Черник.

Водночас за словами військового експерта, аби Північноатлантичний альянс справді вступив у війну проти Росії, має статися щось справді вагоме з точки зору керівництва НАТО.

Що може змусити НАТО вступити у війну проти Росії

Черник провів паралелі з Другою світовою війною. Він нагадав, що конгрес США затвердив ленд-ліз 11 березня 1941 року. Програма призначалася насамперед для Великої Британії, котра вела бойові дії проти Німеччини.

Однак повноцінно американці вступили у Другу світову війну тільки тоді, коли 7 грудня того ж року японці завдали нищівного удару по базі Перл-Харбор і практично повністю потопили Тихоокеанський флот. Поки чогось подібного не станеться, прямого вступу НАТО у війну проти України не буде.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг хвилюється, що бойові дії в Україні можуть вийти з-під контролю.

Як він заявив в інтерв’ю NRK, тоді війна може поширитися на інші країни Європи і перетворитися на війну між Росією з Альянсом.

“Боюся, що війна в Україні вийде з-під контролю і переросте у велику війну між НАТО і Росією. Але я впевнений, що ми цього уникнемо”, – сказав генсек Альянсу без уточнень.

За словами Столтенберга, “немає ніяких сумнівів в тому, що повномасштабна війна можлива”. Він також наголосив, що важливо уникнути конфлікту, в який буде залучено більше країн Європи.

Зазначимо: Кремль регулярно звинувачує НАТО в тому, що Альянс нібито вже став стороною конфлікту, оскільки надає Україні військову допомогу і навчає українських військових.

Однак від прямої участі у війні НАТО утримується. Відмовляється Альянс і закрити небо над Україною – навіть після падіння ракет на території Польщі, що є членом НАТО, під час масового обстрілу українських територій росіянами минулого місяця. Німецька сторона пояснювала, що рішення мотивоване бажанням НАТО уникнути прямої конфронтації військово-політичного блоку з Російською Федерацією.

Також лунали думки, що НАТО може ввести війська на територію України, якщо Російська Федерація застосує ядерну зброю.