Найпослідовніший союзник України в НАТО відвантажив нашій державі солідну партію озброєнь для зміцнення ЗСУ, передає Корупція.Інфо.

Наразі ЗМІ повідомляють, що серед відправленого ще радянського озброєння є танк і 18 одиниць протитанкових систем Javelin, з котрими наші воїни вже вміють управлятись після низки навчань з колегами по Північно-атлантичному блоку, пише УКРОП.

З’явилася нова інформація про постачання в Україну озброєнь, яка стала доступна тільки зараз. За повідомленнями ЗМІ Україна отримала від Литви 150 тонн боєприпасів, протиракетні комплекси «Джевелін» (18 одиниць), а також 146 одиниць летального зброї.Сценарій за яким США поставлять критичне озброєння задля протидії повномасштабному вторгненню Росії в України через треті країни давно обговорювався в експертному середовищі як най вірогідніший. Таким чином адміністрація Обами не порушувала б досягнуті з Кремлем домовленості у 2014-15 роках по стримуванню ескалації бойових дій на Сході України (непостачання Україні летальної зброї в обмін на зупинку російської інтервенції). Можливо це стало останнім подарунком від 44-го президента США.

Серед нових зразків озброєнь крім «вбивці танків» Javelin Литва також переправила бельгійських великокаліберних кулеметів.

Поставлене було взято на баланс ЗСУ та направлено на Донбас як протидія терористам і російським військовим. ЗМІ також повідомляють, що Україна отримувала озброєння в якості західної допомоги від поважного товариства союзників, яка включає 18 країн. Всі вони представляють військовий альянс НАТО і беруть участь в підготовці українських солдатів силами західних військових інструкторів.