За словами заступниці державного секретаря США Венді Шерман, українська економіка потребує допомоги для того, аби здолати важкі часи. Вона наголосила на необхідності її підтримати.

Під час онлайн-дискусії, організованої Фондом Віктора Пінчука, Шерман зауважила, що президент України Володимир Зеленський опинився у складній ситуації, адже очікування військової ескалації створює не найкращі умови для інвестицій. Тому, за словами посадовиці, США має підтримати Україну економічно, аби вона мала можливість здолати важкі часи. Також Шерман наголосила на важливості військової допомоги Україні.

Заступниця держсекретаря США звернулася до Росії та підкреслила – за будь-яких її дій вона повинна розуміти, що наразі Україна вже не така, як була роками раніше. Наразі це боєздатна країна із сильною армією, готова захищати себе та своє майбутнє.

Також Шерман додала:

«Україна має право вступити в НАТО і сама визначати власне майбутнє».

Захід продовжить максимально підтримувати Україну на тлі російської військової загрози, крім США та Великої Британії в цьому відіграють велику роль країни східного флангу НАТО. 

Сполучені Штати та НАТО не сприймають російських ультиматумів щодо «нерозширення» альянсу та «неможливості вступу» до нього України.

«Ми підтвердили, що підтримаємо амбіції України щодо майбутнього членства в НАТО. Але це вимагає проходження процедури, і є певні вимоги до країни-кандидата. Звичайно, Україна може отримати План дій щодо членства (ПДЧ). НАТО також підтвердило, що Україна має право на це. І що колись вона вступить до альянсу. Я впевнена, що в цьому плані майбутнє України є позитивним».

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки бачать усі ознаки того, що президент Росії Володимир Путін має намір використати військову силу проти України, як повідомила у середу, 26 січня, Венді Шерман.

«Я не знаю, чи ухвалив він (Путін – Ред.) остаточне рішення, але ми, звісно, бачимо всі ознаки того, що він планує використати військову силу колись, можливо, від зараз до середини лютого», – цитує Шерман агенція AFP. 

Вона додала, що 4 лютого відбудеться церемонія відкриття Олімпійських ігор у Пекіні, і президент Путін буде на ній присутній, що може вплинути на ухвалення рішень.

«Я не знаю, що в голові Путіна. Є лише одна людина, яка знає це, і це президент Путін. Я підозрюю, що навіть люди, які оточують його, не знають, що він зрештою зробить. При цьому Шерман, яка взяла участь в онлайн-дискусії, організованій Фондом Віктора Пінчука, припустила, що “Путін має також інші плани».