Практика останніх місяців показує, що в плані знищення ворога у ЗСУ неймовірна перевага над ним. Попри досить тяжкі бої на сході України, нашим завдається не лише тримати оборону зайнятих рубежів, а й майстерно винищувати найкращі підрозділи окупаційної армії. Зокрема, професійний “кістяк” Збройних сил РФ на Авдіївському і Бахмутському напрямках винищений, йдуть мобілізовані кадри. 

Про це повідомив речник східного угруповання військ Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону. 

Він зазначив, що головний план ЗСУ на Авдіївському і Бахмутському напрямках – максимально вимотати противника, завдати йому непоправних втрат. 

“Це робиться щодня, і значний кістяк професійних Збройних сил РФ можна сказати вже винищений. Зараз йдуть мобілізовані кадри”, – розповів він. 

За словами Череватого, ворог підтягує мобілізованих на східну ділянку фронту. Так, за минулу добу до Ялти (Донецька обл.), прибули до трьох тисяч новомобілізованих. Проте ЗСУ цей процес контролюють і маневрують своїми резервами й вогневими засобами. 

“Практика останніх місяців показує, що в плані нанесення шкоди, знищення ворога у нас неймовірна перевага над ним… Ми набагато технологічніше працюємо, використовуємо нові засоби, техніку й технології…”, – додав він. 

Та це, схоже, не зупиняє російське вище керівництво. Вони й надалі віддають божевільні накази по заходу на ті ділянки фронту, де штурмувати ЗСУ неможливо. В той же час українська армія має хороші перспективи для наступу. 

 

На думку ексспікера Генштабу ЗСУ, військового експерта, полковника Влада Волошина, те, що українські війська звільнили Правобережну Україну, підтверджує наявність планів щодо деокупації всіх захоплених територій. 

“Наші військовослужбовці, командування втілюють їх у життя. Умілими тактичними діями ми змушуємо противника залишати нашу землю, – зазначає експерт. – Наразі окупанти, окрім Криму та Донбасу, залишаються на півдні Херсонської та Запорізької областей. Звідти вони через Дніпро ведуть інтенсивні обстріли звільнених територій. Я був на цьому напрямі. Ширина Дніпра там у деяких місцях невелика – і з лівого берега російська артилерія, реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) б’ють часто”. 

Не припиняються, продовжує полковник, обстріл Сумської та Харківської областей, як правило, з території росії. 

Влад Волошин припускає, що на Запорізькому напрямку, а особливо на Донбасі, ситуація почне загострюватися. 

“Росіянам потрібні хоч якісь успіхи на фронті. З втратою Херсона, Правобережної України настрої в армії агресора, у Кремлі, м’яко кажучи, невеселі. І вони точно спробують піти у контрнаступ там, де зможуть”, – прогнозує експерт. 

За словами полковника, найнапруженіша ситуація на Донбасі, особливо в районі Бахмута. 

“Там уже котрий місяць тривають запеклі бої. Росіяни мають певні успіхи, але платять за це величезними втратами, – наголосив він. – Міністр оборони України Олексій Резніков зазначав, що взимку інтенсивність бойових дій впаде. Я думаю, що він правий, але лише частково. Росіяни люблять воювати взимку. З недавнього можна згадати їхні дії в січні-лютому 2015 року, коли вони зуміли захопити Дебальцеве — найважливіший залізничний вузол на Донеччині. Отже, й наступної зими агресор продовжить бойові дії. Можливо, їхня інтенсивність на деяких напрямках знизиться (сховатися цієї пори року значно складніше, а за допомогою безпілотників можна проводити ефективну розвідку, та й удари завдавати). Але навряд чи це стосуватиметься Донбасу”. 

Влад Волошин припускає, що супротивник посилить роботу артилерії, а також ракетні удари. 

“Щоб там не говорили, росія має в запасі немалу кількість ракет, снарядів. Крім того, існує небезпека передачі боєприпасів та озброєнь з боку Ірану. Він уже показав, що є союзником росії у війні проти України. Продає їй дрони, можливо, ракети, попри попередження і нові санкції, — зазначає експерт. — І росіяни активно використовують це, завдаючи ударів не так по українським військам, як по критичній інфраструктурі, включаючи енергетичну. Ми вже пережили низку таких хвиль — 10 жовтня, 15 листопада. І навряд чи агресор зупиниться. Частина ракет та дронів, на жаль, досягає своєї мети, створюючи серйозні проблеми”.