Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що НАТО впритул наблизиться до російського міста Санкт-Петербург внаслідок вступу Фінляндії в Альянс на тлі агресивних дій Росії.

“Росія остаточно набридла всьому світу, погрози Москви більше нікого не цікавлять. Кордони НАТО дійдуть до передмістя Санкт-Петербурга – так можна перекласти розмову фінського президента Саулі Нііністьо з російським президентом з дипломатичної мови на просту.  Ласкаво просимо до нової реальності, пане Путін”, – заявив Подоляк

Нагадаємо, 12 травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем’єр-міністр Санна Марін офіційно оголосили про свою підтримку вступу країни до НАТО.

14 травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо у телефонній розмові заявив Володимиру Путіну, що його країна подаватиме заявку на членство в НАТО, президент Росії назвав це рішення помилкою: мовляв, жодних загроз безпеці Фінляндії немає, а довгі роки у Росії й Фінляндії були добросусідство й партнерство. При цьому Путін не згадав, що напав на сусідню Україну, народ якої взагалі називав братнім російському народу. 

Нііністьо заявив Путіну, як вимоги Росії щодо нечленства в НАТО наприкінці 2021 року та її повно масштабний напад на Україну в лютому 2022 року змінили безпекове середовище у Фінляндії.

“Президент Ніїністьо заявив, що Фінляндія найближчими днями прийме рішення подати заявку на членство в НАТО” – йдеться у повідомленні.

Фінський президент нагадав Путіну, що він уже сказав на їхній першій зустрічі в 2012 році, що кожна незалежна нація максимізує власну безпеку.

“Це все ще так. Приєднавшись до НАТО, Фінляндія зміцнить власну безпеку та візьме на себе відповідальність. Фінляндія хоче й надалі вирішувати практичні проблеми, які породжує прикордонне сусідство, фактично та професійно” – йдеться у повідомленні. Дискусія була прямолінійною та недвозначною і відбулася без нагнітання.  Уникати напруженості вважалося важливим”, – додав президент Фінляндії.

Він знову висловив глибоку стурбованість людськими стражданнями, спричиненими війною Росії в Україні і наголосив на необхідності миру. Він також передав повідомлення від президента України Володимира Зеленського про забезпечення евакуації мирного населення.