Інформація про масштабне розкрадання державних коштів в оборонному секторі могла потрапити до журналістів проекту «Наші гроші» за сприяння головного військового прокурора Анатолія Матіоса, вважає журналіст Сергій Іванов. 

Відповідну заяву Іванов виклав у Facebook.

«В листопаді 2017 року Головна військова прокуратура розслідувала кримінальні провадження про розкрадання в оборонці. В провадження фігурували підприємства, які фігурують в матеріалі BIHUS.info, у тому числі "Оптимумспецдеталь" Віталія Жукова, шестірки заступника секретаря РНБО Гладковського (в дівоцтві – Свинарчука). 

В ході обшуків у Жукова було вилучено незапаролений смартфон, в якому підлеглі Матіоса знайшли листування, фрагменти якого ми побачили вчора», – вказав він. 

За словами Іванова, коли Матіос отримав в свої руки цей компромат, то замість проведення слідчих дій продав його зацікавленим особам-фігурантам.

Журналіст пише, що Матіос пішов з цими матеріалами до одного з кандидатів в президенти і передав їх йому в обмін на обіцянку отримати крісло генпрокурора в разі перемоги цього кандидата на виборах. 

"Але паралельно, не з чуток знаючи про ціну обіцянок політиків, для підстраховки Матіос організував витік інформації журналістам", – зазначив Іванов. 

"Звичайно, Матіос дуже хотів би, щоб це розслідування не виходило зараз, в такий незручний для нього момент, але Бігус і команда зробили те, що мали зробити, за що великий їм респект", – наголосив він.

«І тепер я дуже не заздрю Матіосу. З одного боку його ніжно тримають за горло члени ОЗГ Гладковського-Порошенка, які наївно думали, що компру знищено, з іншого боку – ціла купа ображених і розорених ним людей з туманним бандитським минулим. Якщо Матіоса звільнять, можна починати робити ставки, скільки він проживе в Україні (або просто проживе)», – підсумував він.

Крім того журналіст висловив думку, що з цими компроматами на Порошенка Матіос пішов до Юлії Тимошенко. 

Так Матіос намагався вибити собі якісь політичні преференції у ймовірного переможця президентських перегонів. Цілком можливо, що прокурор, перебуваючи у команді чинного президента, готував собі запасний варіант, розраховуючи на перемогу Тимошенко, – додав Іванов.

Журналіст відповів, що в Україні політика – це як замкнена секта людей, які намагаються пристосуватися.

"Подивіться, хто зараз працює в оточенні президента – друзі Тимошенко. Той же Олег Медвєдєв або Віктор Уколов, які декілька років працювали на Юлію Тимошенко, а тепер є політиками, причетними до Порошенка", – наголосив Сергій Іванов.