На скільки ще може подорожчати бензин?

Президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косьянчук відзначає, що самі оператори нафторинку не зацікавлені у подорожчанні бензину, – Корупція Інфо

Популярне: ШОК!!! Педофіл ґвалтував двох дівчат майже двісті разів, деталі цого звірства доводят до сліз

АЗС в останню чергу хочуть підвищувати ціни, оскільки різко впадуть обсяги споживання. І навпаки: якщо ціна знижується, споживання не збільшується. Тому їм важливо зберегти клієнта, повідомляє «Сьогодні».

З початку травня нафта подешевшала до 51 доларів за барель. Експерт комітету Верховної Ради України зпитань паливно-енергетичного комплексу Геннадій Рябцев відзначає, що автозаправки коштом зниження цін збільшили знижки для лояльних клієнтів. Однак ціни на стелах АЗС залишили ті ж, що і до травневих свят.

«Такий підхід збережеться і в травні – знижки для лояльних клієнтів збільшаться, а ціни на стелах швидше за все, не зміняться, якщо не буде суттєвих змін на кордоні або коливань гривні. Якщо долар подорожчає на гривню, то ціни на бензин відреагують через два тижні і зростуть на 60-70 копійок. А подорожчання нафти на 1% призведе до підвищення вартості літра бензину на 10 копійок, – говорить експерт.

Зріджений нафтовий газ за квітень подорожчав на 60 копійок. Зростання цін на автогаз продовжиться і в травні-за нових правил експорту в Росії. За словами Геннадія Рябцева, більш ніж половина цього палива Україна купує в РФ.

«Ситуація зі зрідженим нафтовим газом досить тривожна. Очікується скорочення обсягів його постачання з Росії. Це призведе до нестачі дешевого російського автогазу, який компенсують постачанням більш дорогого європейського. З-за цього було більше зростання вартості на роздрібному ринку в квітні. Швидше за все подорожчання продовжиться в травні. До того ж на газ зростає попит, оскільки це сезонний ресурс і влітку його споживання істотно зростає. Ще один суб'єктивний фактор подорожчання – у нас закрили багато нелегальних газових заправок, які пропонували газ нижнього цінового діапазону», – розповідає аналітик.