uhjq

За спиною у чиновників, які займаються крісла в керівництві Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" і заблокували конкурс Мінінфраструктури за призначенням нового керівника підприємства стоїть чинний глава ВР Володимир Гройсман.

До такого висновку прийшли автори публікації "Листи щастя" в журналі  "Новое время".


"Утримуватися в кріслі Ткачуку (в.о. директора" Укрпошти ") допомагає не стільки Чалий (що заблокував конкурс через суд чиновник" Укрпошти "), скільки потужна підтримка з боку земляків – так званої вінницького гурту. Її неформальним лідером є спікер Верховної ради Гройсман . А одним з близьких до нього депутатів – Геннадій Ткачук, брат нинішнього керівника Укрпошти ", – йдеться у публікації.


Як стверджує "Новое время", всі троє – Гройсман та Ткачуки – добре знайомі ще з 1990-х, коли майбутній глава парламенту працював комерційним директором вінницького ринку Юність. А заповзятливі брати розміщували там свої кіоски.
Гройсману і Ко необхідний політичну вагу, який в Україні визначається наявністю контрольованих бізнес-активів, – відзначає Вікторія Подгорна, політичний експерт.

"Усі ключові політичні фігури і партії пов'язані або створені найбільшими бізнес- групами. І завдання політиків і партій – працювати в інтересах цих бізнесів, – говорить вона.- Тобто створювати або охороняти можливості монополізувати ті чи інші галузі, отримувати ренту з бюджету чи держактивів ".

Тому вінницькі і чинять опір спробам Мінінфраструктури переформатувати Укрпошту.
За твердженням авторів, нинішньому Міністру інфраструктури Андрій Пивоварський довелося навіть покинути партійний чат Блоку Петра Порошенка (БПП) в месенджері Telegram. Причина – нецензурна лайка вінницького депутата Івана Мельничука, близького до спікера Володимиру Гройсману. Міністр вирішив провести конкурсний відбір нового керівника в підкоряється його відомству держкомпанії Укрпошта. Це й викликало гнів депутата.


Видання нагадує, що Ткачук з'явився в Укрпошті у квітні 2014-го в якості заступника гендиректора компанії. Його тодішній шеф – глава Укрпошти Михайло Паньків – зізнається: Ткачука йому нав'язали по політичним домовленостям зверху. "Державні підприємства на сьогодні дуже політизовані, а їх керівники досі призначаються в результаті політичних торгів, – стверджує Паньків.- Саме такий креатурою став і партійний кадр з Вінниці – Ігор Ткачук". За його словами, оформляти документи на роботу той прийшов разом зі старшим братом Геннадієм Ткачуком, народним депутатом від БПП. Згадуючи цей факт, Паньків додає, що далі, після чергового переформатування уряду в грудні 2014-го, за політичним домовленостям Укрпочтy віддали в квоту вінницьких. І йому довелося поступитися місцем гендиректора Ткачуку.


У Мінінфраструктури стверджують, що сьогодні власник величезної кількості нерухомості в преміум-локаціях, Укрпошта здає її в оренду за мінімальними цінами.

"Майно абсолютно безглуздо здається в оренду, і я постійно роблю зауваження керівникам Укрпошти", – розповідає Володимир Шульмейстер, перший заступник міністра інфраструктури.

Він згадує, що на майнової комісії представники компанії запропонували здати в оренду приміщення в одному місті за ціною 23 грн за кв. м на місяць. Замміністра попросив промоніторити ціни на ринку, і в підсумку орендна ставка виросла до 50 грн з невеликим. Шульмейстер називає цей випадок прикладом схем, що працюють в Укрпошті.
За даними видання, в компанії провертають та інші сумнівні операції, як то продаж за курсом нижче ринкового валютної виручки одному з невеликих банків, за яким стоїть депутат від БПП. Як стверджує колишній в той час фінансовим директором Кирило Терьохін, ці операції проводилися без його відома.


"Між тим частка компанії на ринку поштових відправлень продовжує падати: в 2014 вона знизилася до 36,1% з 42,2% роком раніше", – пише видання.


"На сьогодні Укрпошта програє по всіх фронтах по роботі з електронною комерцією" Нової пошта "та іншим альтернативним кур'єрським службам, – нарікає міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. Зараз Мінінфраструктури намагається приборкати компанію-монстра, здатного провертати неконтрольовані операції на десятки мільйонів гривень. Для цього в відомстві затіяли корпоратизацію Укрпошти, щоб перетворити її з полуведомства в повноцінну корпорацію з більш зрозумілою організаційною структурою. Для цього, зокрема, Пивоварський оголосив конкурс на посаду гендиректора компанії. Але міністра чекало розчарування. Крім Ткачука, у фінал вийшли четверо людей, з яких двоє – досить досвідчені менеджери: це Артемій Єршов, який трудився в Ощадбанку і Сбербанку Росії, і Відас Даніелюс, який працював у Пошті Литви. А кандидатуру Олександра Перцовського, який має досвід роботи в поштовому гіганті Deutsche post DHL, комісія Міністерства інфраструктури відхилила через те, що той, живучи в Сінгапурі, не встиг представити вчасно довідку про несудимість. На тлі ключових конкурентів шанси Ткачука виглядають слабкими. Але з кріслом держменеджером поки не розпрощається – він залишається гендиректором з приставкою виконуючий обов'язки: Окружний адміністративний суд Києві 16 листопада заблокував конкурс. Люди в мантіях задовольнили позов Дмитра Чалого, комерційного директора компанії ", – йдеться у публікації.


На вихід публікації з подібними звинуваченнями негативно відреагували у самого Володимира Гройсмана. Так, прес-секретар голови ВР Дмитро Столярчук на своєму акаунті у Фейсбуці з іронією звинуватив "Новое время" в публікації "замовного" матеріалу.

"Мав" задоволення "прочитати сьогодні статтю в журналі "Новое время" про Укрпошту, в якій згадується Володимир Гройсман. Поздоровляю журнал" Новий час "з відмінним журналістським розслідуванням)) Дуже багато вагомих, підкріплених фактами аргументів щодо Гройсмана. Дотримані всі журналістські принципи і, в першу чергу, – точність і об'єктивність подачі інформації. Матеріал є не заангажованим і виглядає як якісне журналістське розслідування. Самі вирішите, які з цих слів взяти в лапки після прочитання матеріалу ", – написав він.


Також Дмитро Столярчук стверджує, що всупереч написаному в журналі, ні сам автор ні видання не зверталися за коментарем безпосередньо до глави ВР.

Раніше свій зв'язок з Ігорем Ткачуком спростовував і сам Володимир Гройсман. "Я знаю Ігоря 10-12 років. Більше того, можу сказати, що коли я був мером, Геннадій Віталійович та Ігор Віталійович були в жорсткій опозиції до Володимира Борисовичу Гройсману, будучи партійними функціонерами« Батьківщини »", – заявив він в інтерв'ю Лівому берегу .


Як повідомляли "Українські Новини", 16 листопада Окружним адміністративним судом Києва був заблокований конкурс на призначення нового генерального директора Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта". Тим часом, скоро виповниться рік, як в кріслі в.о. генерального директора сидить призначений без жодного конкурсу керівник. Після цього зриву Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський вже не стримував себе у виразах. На своїй сторінці у Фейсбуці він прямо звинуватив чиновників, блокуючих конкурс по "Укрпошті", у спробах зберегти на підприємстві корупційні схеми.