Захоплення Запорізької атомної електростанції, розташованої в місті Енергодар, стався на ранньому етапі повномасштабного вторгнення РФ.

Причини швидкого наступу окупантів на півдні України має з’ясувати слідство.

У самому Енергодарі станом на 24 лютого навіть не було сформовано територіальну оборону, повідомив у своєму Youtube-каналі військовий експерт Олег Жданов. Місто і станцію намагалися захистити пересічні місцеві жителі.

Для звільнення АЕС буде проведено спецоперацію, прогнозує експерт.

“Енергодар знаходиться в такому географічному положенні, що його дуже легко оточити. Відрізати від шляхів постачання і, фактично, я не думаю, що це угруповання там протримається дуже довго. Виставити ультиматум на здачу на певних умовах. Я думаю, що таким чином буде звільнятися Енергодар. Ми не дозволимо себе шантажувати в плані енергоринку”, – зазначив Жданов.

За його словами, спецоперація в Енергодарі залежатиме від успіхів ЗСУ на напрямку Мелітополь – Бердянськ.

Запорізьку АЕС з 4 березня контролюють російські загарбники. Також під окупантами місто-супутник АЕС – Енергодар. При захопленні станції окупанти відключили онлайн-моніторинг, щоб приховати свої дії від МАГАТЕ. У Європейському Союзі закликають Росію повернути Україні контроль над ЗАЕС.