У тимчасово захопленому Херсоні в окупантів виникли труднощі з ремонтом Антонівського моста, по якому раніше вдарили ЗСУ.

Про це повідомив в Facebook радник голови Херсонської ОВВА Сергій Хлань.

За його словами, у росіян немає на місцях фахівців для проведення робіт.

Завдяки підриву окупанти вже добу не можуть перекидати важке озброєння і свої боєприпаси через Антонівський міст.

“Щобільше, для анонсованого ремонту немає фахівців. Всі місцеві професіонали поїхали. Будуть шукати кого-небудь в Криму. Це час. І знову оціните ювелірну роботу ЗСУ – легкові автомобілі можуть проїхати по мосту, озброєння і техніка росіян – ні”, – наголосив Хлань.

Як повідомлялося, 19 липня українські військові завдали удару по базі російських окупантів, розташованій в районі Антонівського мосту в Херсоні. Там загарбники розмістили багато зброї і військовий підрозділ.

Після того як Україна відріже постачання російського угруповання на правому березі Дніпра, окупанти можуть бути оточені.

Українська армія має дедалі більш реальні шанси провести успішну операцію зі звільнення Херсона. Виведення з ладу Антонівського мосту через Дніпро ракетним ударом ЗСУ наочно демонструє можливості української армії, яка дедалі ближче підбирається до угруповання окупаційних військ Росії.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук” пише журналіст Аркадій Бабченко, коментуючи значну подію на південній ділянці фронту.

Міст поділяє правий та лівий боки Дніпра. На правому боці знаходиться Херсон і частина військових, які встигли перейти цей міст і закріпилися там.

За словами журналіста, Україна фактично показує Путіну, що є російська армія у сутичці зі зброєю НАТО.

Більше того, після того як Україна відріже постачання російського угруповання на правому березі Дніпра, окупанти можуть потрапити до оточення.

“Ну що, Вова, мріяв повоювати з НАТО? Ну, ок. На, тримай. Обидва руками. (…) Судячи з фотографій, ще кілька залпів, і Антонівському мосту кранти. Залишається ще один міст у Новій Каховці.

Думаю, з ним буде така сама історія. І тоді російське угруповання у Херсоні виявляється відрізаним від поставок”, – зазначає Бабченко.

Журналіст наголошує, що після виведення з ладу мостів на південній ділянці фронту складеться ситуація сприятлива для звільнення Херсону від російських окупаційних військ, російське угруповання на лівому березі Дніпра “автоматично перейменовується на Сталінградське”.

Нагадаємо, міст – це один із двох пунктів перетину через Дніпро, за якими Росія може постачати або відводити свої війська на території, яку вона окупувала на захід від річки.

У цю зону входить місто Херсон, що має політичне та символічне значення для Росії. Нижня течія Дніпра є природним бар’єром, ширина водного шляху зазвичай становить близько 1000 м.

Напередодні заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський повідомив, що Антонівський міст був пошкоджений, але залишився придатним до експлуатації.

Окрім того, міст дійсно має важливе стратегічне значення для російської армії ще й тому, що він один із кількох, через які можливо забезпечувати зброєю та боєприпасами угрупування російських військ, що перебувають в Херсоні та на правому березі.

У разі, якщо він буде зруйнований, це значно ускладнить для росіян забезпечення їхніх військ.

Водночас для української армії він стане важливим у разі, якщо вони успішно зможуть контратакувати правобережжя і муситимуть думати над тим, як перекинути війська на лівий берег. Втім, на думку експертів, росіяни у разі відступу підірвуть міст у будь-якому разі.