Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують справу щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу на Новояворівській ТЕЦ нардепів Богдана та Ярослава Дубневичів, передає Корупція.Інфо

Популярне: Очі на лоба лізуть!!! Новий курс валют, шокує навіть найстійкіших. Ви повинні дізнатись про це першими!

Нещодавно слідчі отримали дозвіл на вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні НКРЕКП, і можуть стати прямими доказами у цій справі, про що йдеться в ухвалі Солом’янського райсуду Києві від 21 серпня 2017 року.

З попередніх ухвал випливало, що слідство підозрює службовців ТОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" та ТОВ "Енергія-Новий Розділ" у нанесенні НАК "Нафтогаз України" збитків на суму понад 775 млн грн.

Однак, згідно з матеріалами останнього клопотання детектива НАБУ Миколи Самойленка, протягом 2013-2015 років фірми Дубневичів завдали "Нафтогазу" збитків на вдвічі більшу суму – 1,43 млрд грн. Слідство підозрює службових осіб вказаних фірм у незаконному заволодінні 308 млн м3 комунального газу.

За підрахунками детективів, "Енергія-Новояворівськ" протягом зазначеного періоду часу використала поза цільовим призначенням загалом 128 млн м3 газу, чим завдало "Нафтогазу" збитків на понад 623 млн грн (у 2013 фірма недоплатила – 128 млн грн за 38 млн м3 газу, у 2014 – 126 млн грн за 30 млн м3, у 2015 – 369 млн грн за 59 млн м3).

Суд визнав обґрунтованими посилання детектива НАБУ на те, що тимчасовий доступ до документів НКРЕКП, а також можливість їх вилучення, сприятиме Антикорупційному бюро у проведенні повноцінного досудового розслідування. У подальшому детективи зможуть використовувати документи як прямі докази у кримінальному провадженні.

Йдеться про форми звітності та відкориговані форми звітності (місячні і квартальні), які "Енергія-Новояворівськ" подавала до НКРЕКП протягом 2014-2015 років.

Схема, яку розслідує НАБУ, побудована на різниці в тарифах для різних категорій споживачів газу "Нафтогазу України".