Указ спрямований на забезпечення гідного вшанування громадянської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості та утвердження в нашій державі демократичних цінностей, передають "Українські реалії", передає Корупція.Інфо

Президент України Петро Порошенко підписав наказ "Про відзначення в 2016 році Дня Гідності та Свободи". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"День гідності і свободи відзначається 21 листопада – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року і Революції гідності 2013 року. Президент доручив уряду створити організаційний комітет з підготовки та відзначення в 2016 році Дня гідності і свободи, залучивши до його роботи представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад, активних учасників революційних подій, представників громадської організації "Сім'я Героїв Небесної сотні", організацій громадянського суспільства, вітчизняних науковців", – йдеться в повідомленні.

В цей день також буде відзначено мужність і героїзм учасників військової спец операції в Донецькій і Луганській областях, волонтерів, інших патріотів, які відстоюють територіальну цілісність України, захищають надбання Революції Гідності.

Указ також містить ряд доручень уряду, спрямованих на гідне відзначення згаданих річниць, зокрема вирішення питання виділення земельної ділянки для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні, забезпечення діяльності Національного "Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності".

Крім того, закордонні дипломатичні установи України мають провести заходи у зв'язку з Днем гідності і свободи, сприяння у святкуванні цієї події української громадськості за кордоном.