У першій половині 2017 року майже половина компаній заявили про підвищення зарплати своїм співробітникам, причому в кожній четвертій – всім співробітникам, передає Корупція.Інфо.

За словами кадровиків, зараз зростає попит на робочу силу, і відповідно, піднімається оплата праці з низки напрямків. Потрібні слюсарі, швачки, різноробочі, майстри на СТО, працівники для меблевого виробництва. На цих же фахівців є попит і за кордоном – у Польщі, Румунії, Угорщині.

Популярне: “Рюкзаки Авакова”: Суд прийняв рішення стосовно сина міністра МВС

Пропозиції роботодавців навіть перевищують побажання претендентів у категоріях "IT, комп'ютери, інтернет" і "Будівництво, архітектура". Тут за останній рік пропозиції зарплати у вакансіях почали перевищувати побажання у резюме. Так, будівельникам готові платити в середньому 11,4 тис. грн, програмістам – 10,6 тис. грн, що більше побажання роботодавців на 0,6% і 4%, відповідно.

Аналогічна ситуація у категорії "освіта, наука". Тут пропозиції роботодавців перевищують побажання претендентів на 31% – 10,3 тис. грн до 7,9 тис. грн). Це свідчить про потребу ринку у висококваліфікованих кадрах.

Значно зріс попит на фахівців з логістики. Кадровики пояснюють подорожчанням транспортування товарів і тепер від досвіду співробітника багато в чому залежить кінцева вартість доставки. Тому молодий фахівець може отримувати 7-8 тис. грн, а більш досвідчений співробітник – вже 10-15 тис. грн. Знання мови піднімає цю планку до 20 тис. грн.

Також у цілому збільшилася роль бонусної складової у зарплаті: компанії готові гідно платити співробітникам, які продукують їхній дохід. Йдеться про продажників і ключових для підприємств підрозділах – виробництво, логістика, юристи і навіть маркетинг.