Глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що питання повернення окупованих Росією Донбасу і Криму не можна об’єднувати, оскільки це призведе до ускладнення вирішення проблеми.

Про це він сказав “UA: Українське радіо”.

“Категорично не варто об’єднувати, навіть питання не потрібно обговорювати. Якщо ми хочемо ускладнити питання і деокупацію Криму, і деокупацію Донбасу, то тоді це треба об’єднувати. А, якщо ми хочемо рухатися в обох напрямках, тоді ми повинні по кожному треку рухатися окремо” , – пояснив міністр.

Він висловив жаль з приводу того, що в 2014 році з питання Криму ні створено формат, подібний Нормандського.

У той же час, глава МЗС відзначив, що стосується, самої стратегії деокупацію, то це – комплексне питання, адже МЗС відповідає за міжнародний блок, але деоккупація – це дуже складний процес, який безпосередньо пов’язаний з внутрішньою політикою.

Кулеба підкреслив, що деоккупація є складним процесом, пов’язаним з внутрішньою політикою.

“І тут ми взаємодіємо з віце-прем’єр-міністром – міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Рєзнікова і з представництвом Президента в АРК і з іншими колегами для того, щоб звести всі ідеї і моделі в єдине ціле. … Ми плануємо передати цей єдиний пакет в РНБО для остаточного узгодження “, – підсумував Кулеба.