Пацієнти, які залишилися на вулиці, в результаті реформ Уляни Супрун, гинуть на вулиці. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав відомий український психіатр, радянський дисидент, громадський діяч Семен Глузман, пише видання VESTI.

За його словами, після відходу Супрун з МОЗ, українській медицині залишився дуже важкий спадок.

“Те, що стосується мого профілю, психіатрії: викинуті на вулицю реформою Супрун пацієнти вмирають від голоду і холоду. В силу об’єктивних причин йдуть з професії лікарі і медичні сестри”, – написав Глузман.

При цьому він уточнив, що всі “молоді реформатори” Супрун – при посадах.

“Всіх мадам працевлаштувала, хтось в парламенті, хтось керує департаментами в міністерстві, хтось перебуває на цілком ситних і теплих посадах в державному апараті і всіляких аналітичних центрах”, – написав лікар.

Семен Глузман також повідомив цікаві деталі про те, як насправді Супрун покинула крісло в.о. глави МОЗ.

“Відкрию читачам серйозну державну таємницю. У перші місяці президентства Володимира Олександровича Зеленського височайшим повелінням Уляна Супрун була видалена з міністерства. Зрозуміло, без гарячого на те її бажання. Вона, Супрун, належить до категорії людей, які не вміють бачити себе з боку. Так ось, з США повинна була прилетіти делегація, що складається з представників української діаспори … Прилетіли. Зустрілися … Тоді Володимир Олександрович запросив американських лобістів до вікна, що виходить на площу перед будівлею його офісу … А там стояли люди, багато людей з плакатами, засуджуючими Супрун і її “успіхи” на ниві української охорони здоров’я. Десятки лікарів і медичних сестер виступали на імпровізованому майданчику – сходинці. Всі негативно висловлювалися”, – описує події Глузман.

Він уточнив, що мітинг був організований, але не оплачений.

“Чи було це правильно? І сьогодні не маю жодного сумніву в цьому. Шкодую про інше, про небажання Володимира Олександровича і його оточення продовжити таку цілком цивілізовану практику, нічого ганебного в цьому не бачу. Це було б розумніше і чесніше, ніж задавати виборцям п’ять зовсім не важливих питань під час виборів до місцевих рад “, – резюмує Глузман.

Він також задався питанням, чи мало уряд право давати Уляні Супрун, яка не має українського громадянства доступ до держтаємниці, який вона мала, перебуваючи на посаді в МОЗ.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Президент України Володимир Зеленський заявив про провал медичної реформи, яку почали при екс-керівнику МОЗ Уляні Супрун.

Про це повідомляє Офіс президента в Telegram-каналі.

“Реформа медицини, розпочата попередньою владою, не відбулася, а принцип” гроші ходять за пацієнтом “не реалізований”, – йдеться в заяві.

За його словами, зараз реформу потрібно переосмислити і наповнити правильною організаційною конкретикою.