савченкоо

Українська льотчиця Надія Савченко, яку викрали і утримують у в'язниці у Росії, страждає від гострого панкреатиту після майже тримісячного голодування. Її адвокати побоюються, що вона може померти, якщо хвороба загостриться і до неї не допустять лікарів.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на захисників українки, передає Корупція.інфо

Зокрема, адвокат Ілля Новіков розповів виданню, що про свій діагноз Савченко дізналася від лікарів, які обстежили її у московській в'язниці.

"Є дуже серйозна загроза її життю. Савченко погрожує відновити голодування на знак протесту, якщо Росія до 16 березня не допустить до неї міжнародну медичну комісію, у складі якої будуть і лікарі з України. Якщо вона знову відмовиться їсти, це може прискорити запальні процеси і посилити її захворювання", – пояснив Новіков.

Сама Савченко у своєму нещодавньому листі теж писала, що хвора на панкреатит. При цьому російські лікарі включили в її раціон продукти, які не відповідають дієті при такому захворюванні. 5 березня Надія Савченко погодилася частково припинити голодування у відповідь на численні заклики від українського і міжнародного співтовариства.