Терористи "ДНР" показали російський самохідний ракетний комплекс наземного базування "Панцир-С1", призначений для атак повітряних, наземних і наводних цілей.

Підтверджуючими знімками поділився в Twitter користувач Askai. Ймовірне місце зйомки – околиці селища Стіжківське Донецької області.

За інформацією автора, фото були зроблені в 2014-2015 році, проте даних про те, що їх вивезли за межі "республік", немає.

"Панцир-С1" був прийнятий на озброєння російських ЗС у 2012 році. Комплекс призначений для захисту малорозмірних об'єктів від засобів повітряного нападу (як пілотованих, так і безпілотних). Крім того комплекс здатний вести боротьбу з легкоброньованими наземними цілями, а також живою силою супротивника.

Окрім того, нещодавно спостерігачі СММ ОБСЄ виявили новітню російську зброю та багато гармат на окупованій території України.

Згідно зі звітом СММ ОБСЄ на окупованій території України помітили зброю новітніх російських систем РЕБ.

“БПЛА СММ малого радіусу дії виявив автоматизовану станцію перешкод (Р-330Ж «Житель») на автомобілі «КамАЗ-4310» і комплекс радіоелектронної боротьби («Тирада-2») неподалік від н. п. Южна Ломуватка (60 км на захід від Луганська)”, – сказано у звіті ОБСЄ.

“Тирада-2” – це система орбітального подавлення, призначена для безконтактного виведення з ладу супутників зв’язку.

Також спостерігачі помітили російську автоматизовану станція радіоперешкод Р-330Ж «Житель» призначена для автоматизованого виявлення, пеленгування й аналізу сигналів джерел радіовипромінювання в діапазоні частот 100–2000 МГц, а також для створення радіоперешкод для переносних та мобільних наземних станцій (абонентських терміналів) систем супутникового зв’язку «ІНМАРСАТ» та «ІРІДІУМ», навігаційної апаратури споживачів супутникової радіонавігаційної системи «НАВСТАР» (GPS) та базових станцій стільникової системи зв’язку . В Україну не постачалась. Неодноразово фіксувалася у розслідуваннях.

Зауважимо, що ці два комплекси РЕБ глушать не лише супутниковий зв’язок, а й хвилі КХ та УКХ діапазонів, а також стільниковий та транкінговий зв’язок.

Крім того спостерігачі виявили багато іншого озброєння: танки, протитанкові гармати, БМП та інші.