c84ba77da3375d5fd4ba349b0a14a930
Парад на День Незалежності, запланований в Києві, потребує дотримання особливих заходів безпеки, оскільки може бути використаний для дестабілізації ситуації.
Про це заявив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.
Повідомляє Корупція Інфо.
Експерт наголосив, що День Незалежності не обов'язково повинен включть військову складову.
"Незалежність може бути різна: політична, економічна, соціальна, культурна. На жаль, майже все це було нами втрачено в попередні роки. Зараз ми залежна країна", – сказав Р. Бортник.

 

Проведення параду в День Незалежності без військової техніки політолог вважає правильним.
"Це демонструє певну адекватність нації, не викликаючи різкого відношення до параду бійців АТО, в яких немає в достатку необхідної техніки", – пояснив політолог.
На його думку, в учасників АТО з'явиться можливість пройтися по Києву, звернути на себе увагу суспільства і відчути себе потрібними державі хоча б у цей день.
"Якщо вже форма параду скорочена, то давайте запросимо більше людей. Не просто солдат, а демобілізованих. Давайте дамо їм можливість пройти парадом. Але у влади високий рівень недовіри до цих людей. І це взаємно. Отже, ми побачимо досить постановочну версію параду", – вважає політолог.
Він пояснив, що влада боїться демобілізованих, бо ті можуть вийти із загального ладу, бажаючи поговорити з міністром оборони або Президентом.
"А лояльність цих людей до нинішнього керівництва дуже низька", – підкреслив Р. Бортник, вважаючи, що участь саме цих бійців у параді було б справедливим.
Експерт зазначив, що особливо важливо під час параду дотримуватися заходів безпеки.
"Ситуація в країні досить небезпечна. Дуже багато конкуруючих політичних сил, а такі символічні заходи, як парад, можуть використовуватися для розпалювання пристрастей, дестабілізації, виходу за рамки правового поля", – пояснив експерт